Ta firma wypełni twoje ciało młodą krwią. Nie brakuje chętnych na taką "przyjemność"

Start-up Ambrozia Medical wypełnia stare ciała młodą krwią. Twierdzi, że w ten sposób odmładza swoich pacjentów
Start-up Ambrozia Medical wypełnia stare ciała młodą krwią. Twierdzi, że w ten sposób odmładza swoich pacjentów 123rf.com
Transfuzja świeżej, młodej krwi do starego ciała może pomóc odwrócić proces starzenia poprzez odmłodzenie organów wewnętrznych - tak twierdzi kontrowersyjny start-up z Ameryki. Firma Ambrosia Medical za zabieg kasuje pacjentów na 8 tysięcy dolarów i już ma grono pierwszych chętnych.


W 2017 r. start-up Ambrosia Medical rozpoczął eksperymentalne „leczenie” ludzi w wieku 35-92 lat młodą krwią (dawców w wieku 16-25 lat). Celem, jaki mu przyświecał, było sprawdzenie, czy transfuzja krwi od młodego dawcy wpływa w jakiś sposób na zdrowie i samopoczucie starszego.

Wyniki badań: transfuzja młodej krwi
Do tej pory firma przeprowadziła około 150 transfuzji. Choć nie opublikowała jeszcze oficjalnych wyników swoich badań, założyciel Jesse Karmazin twierdzi, że okazały się one „interesujące” i „bardzo pozytywne”. Najwyraźniej na tyle, by otworzyć pierwszą klinikę oferującą tego typu zabiegi.

Choć klinika ma powstać w Nowym Jorku do końca tego roku, już zdobyła szerokie zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. Od czasu otwarcia strony internetowej kliniki w zeszłym tygodniu, na listę oczekujących wpisało się około 100 chętnych.

Karmazin jest podekscytowany tak szerokim zainteresowaniem, a w transfuzji młodej krwi widzi przyszłość farmacji. W rozmowie z amerykańskim Bussines Insiderem przyznał, że podczas badań zaobserwowano liczne korzyści wynikające z zabiegu, m.in. lepszą pamięć i skupienie, wzmocnienie mięśni, poprawę snu a nawet wyglądu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.