Robert Gryn zrezygnował z kierowania Codewise. Zajmie się teraz pomaganiem młodym przedsiębiorcom

Robert Gryn zrezygnował z funkcji CEO w Codewise.
Robert Gryn zrezygnował z funkcji CEO w Codewise. instagram.com/rob.gryn
Robert Gryn zrezygnował z funkcji CEO w Codewise. Przedsiębiorca zostanie mianowany Przewodniczącym Rady Nadzorczej, w dotychczasowej roli zastąpi go natomiast John Malatesta, który wcześniej pełnił stanowiska wykonawcze w takich firmach jak IBM, Oracle, Kaspersky Lab czy Schneider Electric.


To koniec pewnego rozdziału. Robert Gryn to jedna z bardziej kontrowersyjnych i barwnych postaci polskiego biznesu. Pod jego przewodnictwem krakowska spółka Codewise została uznana przez Financial Times za jedną z szybciej rosnących firm w Europie. On sam, jeszcze przed 30. rokiem życia trafił natomiast do listy 100 najbogatszych Polaków „Forbesa”.


Przedsiębiorca od dłuższego czasu coraz więcej czasu poświęcał jednak na działania niezwiązane bezpośrednio z działalnością firmy. Zajmował się m.in. produkcją filmów na swoim vlogu. Już wtedy widać było jego zapędy (na ile udane to już osobna sprawa) do inspirowania i motywowania młodych przedsiębiorców. Niedawno twórca sukcesu Codewise został nawet raperem motywacyjnym. I wygląda na to, że nadmiar zajęć zaczął mu ostatnio ciążyć.


– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że ktoś o pozycji Johna będzie kierował naszym zespołem zarządzającym, dzięki czemu ja będę mógł poświęcić więcej czasu na rozwój relacji z międzynarodowymi organizacjami biznesowymi, jednocześnie wspierając rozkwit branży AdTech. Poświęcę się także mojemu marzeniu, jakim jest pomaganie i dawanie szansy aspirującym przedsiębiorcom na całym świecie poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, które pomogły mi zbudować jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych na świecie – komentuje Gryn.


Kim jest John Malatesta?
Jego następca, John Malatesta pełnił do tej pory (i będzie pełnił wciąż) funkcję prezesa i dyrektora wykonawczego ds. przychodów i marketingu. Codewise informuje, że nowy CEO spółki ma 22-letnie doświadczenie w zarządzaniu w branży oprogramowania.

– Jestem przekonany, że ta zmiana otworzy nowy rozdział w historii Codewise, pomagając nam w pełnym ugruntowaniu zasady zrównoważonego wzrostu oraz wprowadzaniu inspirowanych przez klientów innowacji w czasie, kiedy otwieramy się na nowe rozwiązania, segmenty rynku i obszary geograficzne – podkreśla Gryn.

W ostatnim czasie wyniki finansowe Codewise znacznie spadły. W 2017 roku przychody netto spadły w porównaniu z 2016 o prawie 20 mln złotych (ze 190 na 171 mln). Sam Gryn wypadł natomiast z listy 100 najbogatszych Polaków. - Patrzcie na te listę z przymrużeniem oka. To wszystko ściema, spekulacje - opowiadał podczas jednego z nagrań.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.