Robert Gryn zrezygnował z kierowania Codewise. Zajmie się teraz pomaganiem młodym przedsiębiorcom

Robert Gryn zrezygnował z funkcji CEO w Codewise.
Robert Gryn zrezygnował z funkcji CEO w Codewise. instagram.com/rob.gryn
Robert Gryn zrezygnował z funkcji CEO w Codewise. Przedsiębiorca zostanie mianowany Przewodniczącym Rady Nadzorczej, w dotychczasowej roli zastąpi go natomiast John Malatesta, który wcześniej pełnił stanowiska wykonawcze w takich firmach jak IBM, Oracle, Kaspersky Lab czy Schneider Electric.

To koniec pewnego rozdziału. Robert Gryn to jedna z bardziej kontrowersyjnych i barwnych postaci polskiego biznesu. Pod jego przewodnictwem krakowska spółka Codewise została uznana przez Financial Times za jedną z szybciej rosnących firm w Europie. On sam, jeszcze przed 30. rokiem życia trafił natomiast do listy 100 najbogatszych Polaków „Forbesa”.

Przedsiębiorca od dłuższego czasu coraz więcej czasu poświęcał jednak na działania niezwiązane bezpośrednio z działalnością firmy. Zajmował się m.in. produkcją filmów na swoim vlogu. Już wtedy widać było jego zapędy (na ile udane to już osobna sprawa) do inspirowania i motywowania młodych przedsiębiorców. Niedawno twórca sukcesu Codewise został nawet raperem motywacyjnym. I wygląda na to, że nadmiar zajęć zaczął mu ostatnio ciążyć.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że ktoś o pozycji Johna będzie kierował naszym zespołem zarządzającym, dzięki czemu ja będę mógł poświęcić więcej czasu na rozwój relacji z międzynarodowymi organizacjami biznesowymi, jednocześnie wspierając rozkwit branży AdTech. Poświęcę się także mojemu marzeniu, jakim jest pomaganie i dawanie szansy aspirującym przedsiębiorcom na całym świecie poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, które pomogły mi zbudować jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych na świecie – komentuje Gryn.


Kim jest John Malatesta?
Jego następca, John Malatesta pełnił do tej pory (i będzie pełnił wciąż) funkcję prezesa i dyrektora wykonawczego ds. przychodów i marketingu. Codewise informuje, że nowy CEO spółki ma 22-letnie doświadczenie w zarządzaniu w branży oprogramowania.

– Jestem przekonany, że ta zmiana otworzy nowy rozdział w historii Codewise, pomagając nam w pełnym ugruntowaniu zasady zrównoważonego wzrostu oraz wprowadzaniu inspirowanych przez klientów innowacji w czasie, kiedy otwieramy się na nowe rozwiązania, segmenty rynku i obszary geograficzne – podkreśla Gryn.

W ostatnim czasie wyniki finansowe Codewise znacznie spadły. W 2017 roku przychody netto spadły w porównaniu z 2016 o prawie 20 mln złotych (ze 190 na 171 mln). Sam Gryn wypadł natomiast z listy 100 najbogatszych Polaków. - Patrzcie na te listę z przymrużeniem oka. To wszystko ściema, spekulacje - opowiadał podczas jednego z nagrań.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.