Wybrano Najgorszego Szefa Świata. Zasługi: łamanie praw pracowników, unikanie płacenia podatków

Michael O'Leary, twórca tanich linii Ryanair, od dekad toczył walkę ze związkami zawodowymi. Nic dziwnego, że doczekał się tytułu "najgorszego szefa świata".
Michael O'Leary, twórca tanich linii Ryanair, od dekad toczył walkę ze związkami zawodowymi. Nic dziwnego, że doczekał się tytułu "najgorszego szefa świata". Fot. 123rf.com
O folwarcznym stylu zarządzania eksperci mówią nie od dziś, ale niewątpliwie na tytuł „najgorszego przełożonego świata” czy „najgorszego szefa” trzeba się napracować. Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych (ITUC) nie miała jednak wątpliwości. Anty-szefem roku 2018 został Michael O'Leary – szef linii lotniczych Ryanair.


Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych to największa na świecie organizacja zrzeszająca związkowców – należy do niej 312 organizacji związkowych ze 155 państw, w sumie jakieś 207 milionów członków. Głosowanie na „najgorszego szefa świata” odbyło się podczas grudniowego zjazdu delegatów w Kopenhadze.

Nominacje otrzymała dziesiątka menedżerów, m.in. z firm Marriott, Uber, Glencore czy Walmart. Na liście znalazł się też Harvey Weinstein, okryty niesławą hollywoodzki producent. – Wykorzystywali pracowników, oferując im niskie pensje, zabraniając zrzeszania się w związki zawodowe, ograniczając ich prawa i przywileje – wyliczali w komunikacie związkowcy.

Ostatecznie jednak wybór był podobno niemalże jednogłośny. – Ten człowiek przez ostatnie 30 lat twierdził, że prędzej piekło zamarznie niż uzna w swojej firmie związki zawodowe. To człowiek, który zbudował swoją firmę na wykorzystywaniu niskopłatnych pracowników. I który w tym roku przeżył największe strajki w historii swojej firmy – podsumowała sekretarz generalna organizacji, Sharan Burrow.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.