To oni są teraz najbardziej poszukiwani. "Najlepsi dostają kilkanaście ofert pracy tygodniowo"

Najbardziej poszukiwani specjaliści pracy to nie tylko eksperci IT, ale też szefowie produkcji.
Najbardziej poszukiwani specjaliści pracy to nie tylko eksperci IT, ale też szefowie produkcji. Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta
Kiedyś wszystkie siedziby firm były w Wiedniu, potem przeniesiono je do Pragi. Dziś są w Warszawie. Nikt sobie nie wyobraża, żeby centrala była w innym kraju niż Polska. To my jesteśmy tym najbardziej dynamicznym rynkiem. Zaś największą naszą siłą są pracownicy – dowodzi Piotr Wielgomas, szef firmy rekrutacyjnej BIGRAM. O najlepszych pracowników zaś toczy się bezpardonowa walka.


BIGRAM rekrutuje specjalistów z rozmaitych branż: bankowość, produkcja, logistyka, FMCG czy IT. Tę ostatnią Wielgomas uważa za rynek obecnie najtrudniejszy. – To niesłychanie gorący rynek – mówi w rozmowie z portalem Puls HR. – Szacuje się, że deficyt pracowników wynosi co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób. Dochodzi do sytuacji, w której jeden wybitny specjalista otrzymuje kilka ofert pracy jednocześnie, kilkanaście tygodniowo – kwituje.

Ale nie tylko eksperci IT są tak oblężeni. – Podobnie wygląda to wśród specjalistów w obszarze produkcji. Ci najlepsi, od których zależy sprawne funkcjonowanie całego zakładu pracy, również są rozchwytywani. Niełatwo jest ich zdobyć – podkreśla szef BIGRAM. Ten wyścig po ludzi wcale jednak nie ułatwia życia rekruterom. – Nigdy nie widzieliśmy, aby tak duża liczba osób odwoływała spotkania w ostatniej chwili lub nie pojawiała się na nich – dodaje.

Wynagrodzenie nie jest najważniejsze
Wielgomas jednak odcina się od opowieści o wybujałych oczekiwaniach najbardziej rozchwytywanych ekspertów: wielu interesuje się wyzwaniami zawodowymi i idą tam, gdzie są one największe, a nie tam, gdzie warunki pracy są najbardziej komfortowe.


Motywacja do zmiany pracy najczęściej wiąże się z awansem w strukturze, ciekawym nowym zadaniem, jego większą skalą, bardziej ambitnymi celami biznesowymi czy też lepszą reputacją i pozycją potencjalnego nowego pracodawcy – podkreśla. Wynagrodzenie rzadko jest czynnikiem najważniejszym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.