To oni są teraz najbardziej poszukiwani. "Najlepsi dostają kilkanaście ofert pracy tygodniowo"

Najbardziej poszukiwani specjaliści pracy to nie tylko eksperci IT, ale też szefowie produkcji.
Najbardziej poszukiwani specjaliści pracy to nie tylko eksperci IT, ale też szefowie produkcji. Fot. Grażyna Marks / Agencja Gazeta
Kiedyś wszystkie siedziby firm były w Wiedniu, potem przeniesiono je do Pragi. Dziś są w Warszawie. Nikt sobie nie wyobraża, żeby centrala była w innym kraju niż Polska. To my jesteśmy tym najbardziej dynamicznym rynkiem. Zaś największą naszą siłą są pracownicy – dowodzi Piotr Wielgomas, szef firmy rekrutacyjnej BIGRAM. O najlepszych pracowników zaś toczy się bezpardonowa walka.


BIGRAM rekrutuje specjalistów z rozmaitych branż: bankowość, produkcja, logistyka, FMCG czy IT. Tę ostatnią Wielgomas uważa za rynek obecnie najtrudniejszy. – To niesłychanie gorący rynek – mówi w rozmowie z portalem Puls HR. – Szacuje się, że deficyt pracowników wynosi co najmniej kilkadziesiąt tysięcy osób. Dochodzi do sytuacji, w której jeden wybitny specjalista otrzymuje kilka ofert pracy jednocześnie, kilkanaście tygodniowo – kwituje.

Ale nie tylko eksperci IT są tak oblężeni. – Podobnie wygląda to wśród specjalistów w obszarze produkcji. Ci najlepsi, od których zależy sprawne funkcjonowanie całego zakładu pracy, również są rozchwytywani. Niełatwo jest ich zdobyć – podkreśla szef BIGRAM. Ten wyścig po ludzi wcale jednak nie ułatwia życia rekruterom. – Nigdy nie widzieliśmy, aby tak duża liczba osób odwoływała spotkania w ostatniej chwili lub nie pojawiała się na nich – dodaje.

Wynagrodzenie nie jest najważniejsze
Wielgomas jednak odcina się od opowieści o wybujałych oczekiwaniach najbardziej rozchwytywanych ekspertów: wielu interesuje się wyzwaniami zawodowymi i idą tam, gdzie są one największe, a nie tam, gdzie warunki pracy są najbardziej komfortowe.


Motywacja do zmiany pracy najczęściej wiąże się z awansem w strukturze, ciekawym nowym zadaniem, jego większą skalą, bardziej ambitnymi celami biznesowymi czy też lepszą reputacją i pozycją potencjalnego nowego pracodawcy – podkreśla. Wynagrodzenie rzadko jest czynnikiem najważniejszym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.