Elon Musk oficjalnie wkracza do Polski. Tesla otworzy oddział w Warszawie

Otwarcie spółki w Polsce będzie zapewne wstępem do otwarcia salonu marki. W tej chwili po polskich drogach jeździ około 300 aut Tesli.
Otwarcie spółki w Polsce będzie zapewne wstępem do otwarcia salonu marki. W tej chwili po polskich drogach jeździ około 300 aut Tesli. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Sztandarowa firma Elona Muska była do niedawna jednym z nielicznych koncernów motoryzacyjnych, które nie miały swojego oddziału w Polsce. Te czasy dobiegają jednak końca – po Nowym Roku została zarejestrowana spółka, która będzie reprezentować koncern w naszym kraju.


Zarejestrowana 4 stycznia br. spółka Tesla Poland Sp. z o.o. Będzie przede wszystkim autoryzowanym serwisem firmy. W KRS można znaleźć informacje, że będzie się ona zajmować „konserwacją i naprawą pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli” – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Firma szuka już menedżera i techników serwisu oraz doradców – serwisowego oraz ds. części.

O powstaniu firmy jako pierwszy napisał dziennik „Puls Biznesu”. We władzach firmy zasiądą europejscy menedżerowie koncernu Muska, kierujący już podobnym oddziałem Tesli w Czechach – dyrektor finansowy na Europę Stephane Werkman, dyrektor odpowiedzialny za nowe rynki David Feinstein oraz główny księgowy Yaron Klein.

Wiadomo też, że firma będzie miała siedzibę przy ulicy Złotej 59. Autoryzowany serwis to prawdopodobnie „wstęp” do stworzenia oficjalnego salonu samochodowego. Jak kwituje „Rzeczpospolita”, w tej chwili po polskich drogach jeździ około 300 aut wyprodukowanych przez koncern Muska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.