Elon Musk oficjalnie wkracza do Polski. Tesla otworzy oddział w Warszawie

Otwarcie spółki w Polsce będzie zapewne wstępem do otwarcia salonu marki. W tej chwili po polskich drogach jeździ około 300 aut Tesli.
Otwarcie spółki w Polsce będzie zapewne wstępem do otwarcia salonu marki. W tej chwili po polskich drogach jeździ około 300 aut Tesli. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Sztandarowa firma Elona Muska była do niedawna jednym z nielicznych koncernów motoryzacyjnych, które nie miały swojego oddziału w Polsce. Te czasy dobiegają jednak końca – po Nowym Roku została zarejestrowana spółka, która będzie reprezentować koncern w naszym kraju.


Zarejestrowana 4 stycznia br. spółka Tesla Poland Sp. z o.o. Będzie przede wszystkim autoryzowanym serwisem firmy. W KRS można znaleźć informacje, że będzie się ona zajmować „konserwacją i naprawą pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli” – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Firma szuka już menedżera i techników serwisu oraz doradców – serwisowego oraz ds. części.

O powstaniu firmy jako pierwszy napisał dziennik „Puls Biznesu”. We władzach firmy zasiądą europejscy menedżerowie koncernu Muska, kierujący już podobnym oddziałem Tesli w Czechach – dyrektor finansowy na Europę Stephane Werkman, dyrektor odpowiedzialny za nowe rynki David Feinstein oraz główny księgowy Yaron Klein.

Wiadomo też, że firma będzie miała siedzibę przy ulicy Złotej 59. Autoryzowany serwis to prawdopodobnie „wstęp” do stworzenia oficjalnego salonu samochodowego. Jak kwituje „Rzeczpospolita”, w tej chwili po polskich drogach jeździ około 300 aut wyprodukowanych przez koncern Muska.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.