InPost rozważają kolejną ofensywę rynkową. Wprowadza nowe urządzenie

InPost Rafała Brzoski, w porozumieniu z Planet Cash, ustawi na ulicach polskich miast bankopaczkomaty.
InPost Rafała Brzoski, w porozumieniu z Planet Cash, ustawi na ulicach polskich miast bankopaczkomaty. Fot. Adam Golec / Agencja Gazeta
Być może sztandarowe przedsięwzięcie Rafała Brzoski dotarło już do ściany, a może po prostu – trzeba iść do przodu. Dość, że InPost pracuje nad nowym urządzeniem: swoistą fuzją paczkomatu z bankomatem. Firmie pomaga w tym biznesowy partner – Planet Cash.

Z informacji, jakie nieoficjalnie uzyskał portal Wiadomości Handlowe, wynika, że pierwsze urządzenia tego typu – raptem kilkanaście egzemplarzy, pełniących rolę pilotażową – zostały już ustawione na ulicach największych polskich miast. Na liście jest m.in. Warszawa (co najmniej cztery sztuki), Kraków i Katowice.

Wiadomości Handlowe wskazują na wspólne interesy obu firm – po pierwsze, otwarcie się na nowych klientów, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z urządzeniami partnera. Po drugie, wspólna ekspansja w okolicach centrów i galerii handlowych, które pełniły centralną rolę w strategiach obu firm. Wreszcie, integracja urządzeń obu firm, gdzie część elementów urządzeń będzie wspólna.

Obie firmy posiadają zbliżony potencjał: InPost ma 4500 paczkomatów, Planet Cash – jakieś 3700 bankomatów (wliczając w to wpłatomaty). Pierwsza z tych firm szykuje jeszcze jedną inicjatywę, lodówkomaty. W tej chwili w Warszawie i Krakowie stanęło w sumie kilkadziesiąt egzemplarzy takich maszyn. Jak podkreślają Wiadomości Handlowe, żadna z firm na razie nie komentuje nowego projektu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.