Bez 5G ani rusz. Sieć następnej generacji zbliża się wielkimi krokami

Prezes UKE Marcin Cichy podczas 11 FG TIME.
Prezes UKE Marcin Cichy podczas 11 FG TIME. Fot. materiały prasowe
Bez 5G nie będzie przemysłu 4.0, przemysłowego internetu rzeczy (IoT) czy inteligentnych miast. Dlatego 5G jest tak ważne dla polskiej gospodarki i dlatego warto zasypywać podziały i zawierać kompromisy, które przybliżą nas do uruchomienia tej technologii w Polsce – przekonywali uczestnicy 11. Forum Gospodarczego TIME.


– Współpraca w tym obszarze jest niezbędna. Dlatego tak ważny jest dialog, który pozwoli na skuteczniejsze działania i na wygaszanie źródeł konfliktów interesów – dowodził podczas Forum prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Stefan Kamiński. – Trwają prace nad rozwiązaniami, które pozwolą szybko i sprawnie wdrożyć 5G w Polsce – sekundował mu minister cyfryzacji, Marek Zagórski.
Transformacja produkcji i obszaru B2B
Uczestnicy Forum nie mieli większych wątpliwości – rozwój gospodarczy w kolejnych latach będzie uzależniony od komercjalizacji programów bazujących na AI i robotyce. Ta transformacja produkcji i obszaru B2B otwiera olbrzymi potencjał dla budowy globalnej przewagi konkurencyjnej, a od usieciowienia produktów materialnych nie ma ucieczki.
Te trendy nie umykają też rządowi. Jak zapowiedziała podczas Forum minister Jadwiga Emilewicz, wkrótce powstanie Platforma Przemysłu Przyszłości, która ma wesprzeć cyfrową transformację małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwiać partnerstwo publiczno-prywatne, czy wreszcie integrować i inicjować działania na rzecz transformacji przemysłu. Specjalna ustawa w tej sprawie ma wejść w życie już 9 marca br.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.