Bez 5G ani rusz. Sieć następnej generacji zbliża się wielkimi krokami

Prezes UKE Marcin Cichy podczas 11 FG TIME.
Prezes UKE Marcin Cichy podczas 11 FG TIME. Fot. materiały prasowe
Bez 5G nie będzie przemysłu 4.0, przemysłowego internetu rzeczy (IoT) czy inteligentnych miast. Dlatego 5G jest tak ważne dla polskiej gospodarki i dlatego warto zasypywać podziały i zawierać kompromisy, które przybliżą nas do uruchomienia tej technologii w Polsce – przekonywali uczestnicy 11. Forum Gospodarczego TIME.


– Współpraca w tym obszarze jest niezbędna. Dlatego tak ważny jest dialog, który pozwoli na skuteczniejsze działania i na wygaszanie źródeł konfliktów interesów – dowodził podczas Forum prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, Stefan Kamiński. – Trwają prace nad rozwiązaniami, które pozwolą szybko i sprawnie wdrożyć 5G w Polsce – sekundował mu minister cyfryzacji, Marek Zagórski.
Transformacja produkcji i obszaru B2B
Uczestnicy Forum nie mieli większych wątpliwości – rozwój gospodarczy w kolejnych latach będzie uzależniony od komercjalizacji programów bazujących na AI i robotyce. Ta transformacja produkcji i obszaru B2B otwiera olbrzymi potencjał dla budowy globalnej przewagi konkurencyjnej, a od usieciowienia produktów materialnych nie ma ucieczki.
Te trendy nie umykają też rządowi. Jak zapowiedziała podczas Forum minister Jadwiga Emilewicz, wkrótce powstanie Platforma Przemysłu Przyszłości, która ma wesprzeć cyfrową transformację małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwiać partnerstwo publiczno-prywatne, czy wreszcie integrować i inicjować działania na rzecz transformacji przemysłu. Specjalna ustawa w tej sprawie ma wejść w życie już 9 marca br.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.