Lodziarnie Grycan przez zakaz handlu znikną z galerii. „Walczymy o to, by nie zwalniać ludzi”

Lodziarnie Grycan będą znikać z galerii handlowych. Firma szuka teraz innych kanałów dystrybucji w sieciach handlowych, z którymi wcześniej nie współpracowała.
Lodziarnie Grycan będą znikać z galerii handlowych. Firma szuka teraz innych kanałów dystrybucji w sieciach handlowych, z którymi wcześniej nie współpracowała. Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Popularne lodziarnie Grycan będą znikać z centrów handlowych. To wynik niedzielnego zakazu handlu, który źle wpłynął na wyniki firmy. – Mamy dużo mniejsze obroty i musimy bronić się, żeby wystarczyło na czynsz – przyznaje Zbigniew Grycan, właściciel sieci Grycan - Lody od Pokoleń, w rozmowie z ISBnews.tv.


Lodziarnie Grycan znikają z centrów handlowych
Minęło raptem kilka miesięcy, odkąd Zbigniew Grycan ogłosił, że ulokowane w galeriach lodziarnie będą zamknięte w ostatni dzień tygodnia z powodu niższych o kilkanaście procent obrotów. Teraz okazuje się, że zakaz handlu w niedziele tak boleśnie odbił się na wynikach firmy, że jej właściciel zdecydował o sukcesywnym wycofywaniu lokali z centrów handlowych.

– Walczymy w firmie o to, żeby nie zwalniać ludzi i nie robić restrukturyzacji, bo mamy doskonałych pracowników. Staramy się dać im inne stanowiska pracy. W niedziele zatrudnialiśmy wielu studentów. Niestety, teraz już nie przyjmujemy ich do pracy – mówi Grycan w rozmowie z ISBnews.tv.

Zakaz handlu uderzył w Grycana
Większość lodziarni Grycana znajduje się w centrach handlowych. Dla niektórych lokali niedziela była podstawowym dniem sprzedaży. Zakaz handlu uderzył szczególnie mocno właśnie w te punkty.

– Jesteśmy zobligowani umowami, ale gdy ich terminy będą się kończyć, będziemy zamykać punkty w centrach handlowych. Już zostały zamknięte dwa. Teraz szukamy innych kanałów dystrybucji w sieciach handlowych, z którymi wcześniej nie współpracowaliśmy – tłumaczy założyciel marki.


Rząd debatuje nad zakazem
Obecnie w rządzie trwa burza mózgów nad skutkami zakazu handlu w niedziele. To, że zakaz nie przyniósł oczekiwanych efektów dla drobnych przedsiębiorców przyznał sam premier Mateusz Morawiecki. Również szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin zdradził, że kwestia wolnych od handlu niedziel jest w rządzie analizowana.

Jeszcze wcześniej w podobnym tonie wypowiadała się minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. Szefowa resortu wyznała, że jeśli rządowe analizy wykazałyby słabe punkty zakazu handlu wówczas możliwa byłaby korekta ustawowa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.