Emerytura+ przyjęta przez rząd. Z programu skorzysta kilka milionów Polaków

Trzynasta emerytura to pomysł Jarosława Kaczyńskiego
Trzynasta emerytura to pomysł Jarosława Kaczyńskiego Krzysztof Mazur/ Agencja Gazeta
888 złotych do ręki albo 1100 złotych brutto. Tyle właśnie dostanie każdy polski emeryt jeszcze w maju tego roku. Odpowiedni projekt przyjął właśnie rząd.


Obietnica trzynastej emerytury została zapowiedziana przez Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Każdy emeryt otrzymać ma 1100 złotych brutto, niezależnie od tego, ile wynosi jego świadczenie.

Teraz odpowiedni projekt przyjął rząd - donosi serwis money.pl. Jak na razie świadczenie ma być jednorazowe.

– Ten rok jest pierwszym rokiem od 30 lat, kiedy mamy potrójne działanie na rzecz emerytów. Pierwsze - to waloryzacja kwotowa. Drugi element to Emerytura+. Trzeci – jesienią obniżony PIT - powiedział po posiedzeniu rządu premier Mateusz Morawiecki – cytowany przez serwis.

1100 złotych brutto miesięcznie
Do comiesięcznego przelewu każdego emeryta zostanie doliczone jednorazowe świadczenie w wysokości 1100 złotych brutto. W tej chwili tyle wynosi minimalna emerytura, którą można otrzymać w przypadku przepracowania 20 lat przez kobietę i 25 przez mężczyznę. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że taki dodatek będzie także wypłacany w kolejnych latach.


Przelew ten dla wielu emerytów oznaczać będzie jedną z najwyższych dopłat do emerytury w ich życiu. Rekordziści dostaną nawet 55 tysięcy razy więcej niż zwykle. Skąd jednak rząd weźmie te pieniądze?

„Jednorazowe świadczenie pieniężne zostanie sfinansowane w ramach zwiększonych wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Funduszu Emerytur Pomostowych i Funduszu Pracy oraz w ramach środków pozostających w dyspozycji pozostałych dysponentów poszczególnych części budżetowych” - czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy.

Niektórzy nawet zapowiedzieli, na co wydadzą dodatkową emeryturę. Na przykład Jarosław Kaczyński przeznaczy dodatkowe pieniądze na organizację zajmującą się prawami i ochroną zwierząt.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.