„Człowiek od tematów religijnych” rządzi IT Poczty Polskiej. Oburzeni podwładni piszą do premiera

Pocztowcy zarzucają menedżerom pionu IT w PP niekompetencję, brak dialogu i zastraszanie.
Pocztowcy zarzucają menedżerom pionu IT w PP niekompetencję, brak dialogu i zastraszanie. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Nawet jak na każdej ścianie powiesimy krzyż i obrazek Patrona Pocztowców Archanioła Gabriela, to IT nie nadrobi długu technologicznego – tak informatycy z Poczty Polskiej podsumowują sytuację w firmie, która odgrywa niebagatelną rolę w rządowych planach informatyzacji kraju. Pocztowcy przygotowali dramatyczny list wysłany do rady nadzorczej PP, ministerstwa infrastruktury i, osobiście, szefa rządu.


Pion informatyki i telekomunikacji PP nie przebiera w słowach. – Tak źle jeszcze nie było, a przeżyliśmy różne opcje polityczne i naprawdę Zarządy spod „ciemnej gwiazdy” – piszą pocztowcy do decydentów. – Czym sobie akurat Poczta Polska zasłużyła,że „dostaje” takich zarządzających – pytają retorycznie.

Lista zarzutów wobec szefów firmy jest dosyć długa i obejmuje zarówno niekompetencję, odstraszające specjalistów niskie płace, jak i zastraszanie. Menedżer pionu IT ma „skrawki kariery zahaczające o IT”, za to niemałe doświadczenie w tworzeniu organizacji religijnych oraz kierowaniu Rokiem Jubileuszowym Ojca Pio (m.in. jako współtwórca akcji modlitewnej „Z Maryją i ojcem Pio czyścimy czyściec”).

"Czas spędza na przyjmowaniu księży"
– Człowiek od tematów religijnych, nie mając doświadczenia w IT, robi to, co mu się wydaje, a tragiczne jest to, że ma na to przyzwolenie. Zaczął sprawowanie swojego panowania (kolejny, który nie będzie zarządzał, tylko panował) od wprowadzenia religii do IT – piszą z przekąsem pocztowcy. – Dyrektor IT, jak nie objeżdża „włości w terenie”, głównie czas w pracy spędza na przyjmowaniu księży, zakonników, duchownych niewiadomego stanu” – dorzucają.


Apel sprowadza się do postulatu zmian kadrowych w firmie. Jak podkreśla jednak wyborcza.pl, ani resort, ani też kancelaria premiera nie ustosunkowały się dotychczas do żądań pracowników PP. Firma z kolei podkreśla, że w jej pionie IT wszystko jest w porządku: rotacja pracowników jest na podobnym poziomie od lat, projekty są wdrażane zgodnie z harmonogramem, a o kompetencjach menedżerów dyskusji nie będzie.

Wyborcza.pl sugeruje, że zarząd firmy ma prostą strategię: podniesienie cen usług w obszarach, w których to możliwe, oraz przeznaczenie uzyskanych w ten sposób środków na podwyżki dla pracowników.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.