Flaszka Plus w państwowej firmie. Oto najsłynniejsza karta lunchowa w Polsce

Poseł PO Stanisław Gawłowski jest przekonany, że karty lunchowe w Gazoporcie to zaskarbianie sobie sympatii pracowników.
Poseł PO Stanisław Gawłowski jest przekonany, że karty lunchowe w Gazoporcie to zaskarbianie sobie sympatii pracowników. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Służbowa karta na jedzenie i alkohol, na dodatek przysługująca również prezesowi i innym, „niemało zarabiającym” pracownikom: taki benefit przytrafił się zatrudnionym w terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego, czyli słynnym Gazoporcie. Poseł opozycji właśnie ruszył na krucjatę przeciw temu przywilejowi.


– To program „Flaszka Plus”. Pracownicy dzięki niemu urządzają sobie imprezy – przekonuje poseł PO, Stanisław Gawłowski. Karta Ticket Restaurant ma trafiać do rąk wszystkich pracowników Gazoportu. Co miesiąc jest ona doładowywana kwotą 200 złotych i można się nią posługiwać właściwie we wszystkich punktach gastronomicznych w Polsce.

Gawłowskiego najbardziej oburza fakt, że z benefitu mogą korzystać wszyscy pracownicy firmy, z menedżerami spółki włącznie – oraz fakt, że rzekomo można nią finansować zakup alkoholu. – To pomysł „dobrozmianowego” prezesa firmy, który kupuje sobie przychylność zatrudnionych – twierdzi polityk.

Tylko posiłki
Firma odcina się od zarzutów Gawłowskiego, przynajmniej niektórych. „Karty lunchowe honorowane są tylko w punktach gastronomicznych” – pisze firma w oświadczeniu cytowanym przez money.pl. – „Pracownicy przy odbiorze karty podpisują dokument, w którym oświadczają, że zgromadzone środki mogą być wydane wyłącznie (…) na gotowe, przetworzone posiłki i nie podlegają w żadnym momencie wymianie na gotówkę lub inne formy płatności” – dorzuca.


„Na karcie jest wyraźny zakaz wydatkowania środków na produkty inne niż posiłki” – podkreśla biuro prasowe firmy Polskie LNG. Jak podkreśla money.pl, karty Ticket Restaurant stosuje również wiele firm prywatnych w Polsce – nie skutkuje to jednak nadmiernym spożyciem alkoholu wśród ich pracowników.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.