Dziś Święto Fotoradarów. Tak policjanci będą nadganiać statystykę mandatów

W czasie akcji "Wielkanoc" na drogach może się pojawić nawet 5,5 tys. policjantów.
W czasie akcji "Wielkanoc" na drogach może się pojawić nawet 5,5 tys. policjantów. Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
5500 policjantów może się pojawić na drogach w ramach akcji „Wielkanoc”. Przewidując niecodzienne natężenie ruchu funkcjonariusze uruchomią nadzwyczajne środki monitorowania i dyscyplinowania kierowców. W użyciu będą auta z wideorejestratorami, motocykle, laserowe mierniki prędkości, a nawet śmigłowiec.


Akcja ruszyła dzisiaj o 6 rano i potrwa do godziny 22 w poniedziałek, 22 kwietnia. Zapewne dziś i w poniedziałek nasilenie działań policjantów będzie największe[/url] – jak łatwo bowiem przewidzieć, będą to dni, kiedy najwięcej z nas zdecyduje się na świąteczny wyjazd (a potem powrót) do rodziny - ostrzega Puls Biznesu.

Prędkość, trzeźwość, stan techniczny
Można zakładać, że wszystkim będzie się spieszyć, a w niektórych miejscach mogą tworzyć się korki. Dlatego policjantów można spodziewać się przede wszystkim w takich punktach, ale nie tylko w roli dyrygujących ruchem, ale też czuwających nad tym, byśmy nie „odrabiali” spóźnienia, przekraczając prędkość. Funkcjonariusze będą też jednak testować trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.

– Kierowcy mogą się spodziewać sytuacji, w której mijając jeden patrol, będą kontrolowani przez następny, czyli coś w rodzaju kaskadowego pomiaru prędkości – przestrzega Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.