Tesla Model S wybuchła na parkingu. Nagranie z monitoringu podbiło internet

Zaparkowana w podziemnym parkingu Tesla Model S spłonęła, co uchwycił monitoring.
Zaparkowana w podziemnym parkingu Tesla Model S spłonęła, co uchwycił monitoring. Twitter / fot. Jay in Shanghai
Zaparkowana w podziemnym garażu w Szanghaju Tesla Model S wybuchła, niszcząc sąsiadujące z nią samochody. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera z monitoringu, zaś wideo szybko obiegło chińskie i zagraniczne media.


Wybuch Tesli Model S
Na filmie, początkowo zamieszczonym na chińskim portalu Weibo, a następnie na Twitterze, uchwycono samozapłon białej Tesli Model S. Do zdarzenia doszło 21 kwietnia o 20:15 czasu lokalnego.

Początkowo spod samochodu wydobywa się biały dym. Po krótkiej chwili bateria w aucie eksploduje i powoduje gwałtowny pożar. Na następnym nagraniu z miejsca zdarzenia widać skutki wybuchu - Tesla i zaparkowane obok niej samochody to zwęglone szczątki w pogorzelisku.

– Natychmiast wysłaliśmy na miejsce zdarzenia zespół ludzi i współpracujemy z odpowiednimi służbami, aby wyjaśnić całą sytuację. Z tego co wiemy, nikt nie ucierpiał podczas wypadku – wyjaśnił mediom chiński przedstawiciel Tesli.

Samozapłon samochodu

To nie pierwsze tego typu zdarzenie. Informacje o płonących Teslach Model S od czasu do czasu trzęsą internetem. Felerne elektryki stanęły w płomieniach w trakcie ładowania bądź chwilę po wypadku. Nie oznacza to jednak, że samochody Tesli płoną częściej niż auta spalinowe. Statystycznie częstotliwość samozapłonów jest porównywalna.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.