Negocjacje w sprawie CPK opóźnione. Ale i tak chwalą się jego wyglądem

Negocjacje w sprawie wykupu ziemi pod CPK opóźniają się. Mimo to rząd już się chwali, jak będzie wyglądał największy w Polsce port lotniczy.
Negocjacje w sprawie wykupu ziemi pod CPK opóźniają się. Mimo to rząd już się chwali, jak będzie wyglądał największy w Polsce port lotniczy. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Negocjacje w sprawie wykupu ziemi pod megalotnisko w Baranowie opóźniają się – informuje RMF24. Chodzi o powołanie Rady Społecznej do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Okazuje się, że gminy, które mają powołać swoich kandydatów do rady, ociągają się z wyborem. Mimo opóźnień i niepokojów mieszkańców, rząd już zaprezentował wizualizację portu lotniczego.


Mieszkańcy są w szoku
W spotkaniach dotyczących budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, największego lotniska w Polsce, mają uczestniczyć przedstawiciele trzech gmin: Teresina, Wiskitek i Baranowa. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF24, na razie tylko jedna gmina - Baranów - wytypowała swoich pięciu kandydatów do rady. Pozostałe najprawdopodobniej zrobią to w przyszłym tygodniu.

Początkowo rząd planował, że pierwsze posiedzenie przedstawicieli gmin odbędzie się już w lutym tego roku. Jednak teraz okazuje, że najbardziej prawdopodobny termin to dopiero czerwiec.

„Opóźnienie oznacza wstrzymanie negocjacji z rządem dotyczących wykupu ziem. Tymczasem mieszkańcy żyją w niepewności” – pisze stacja. Mieszkańcy gmin, w których ma powstać megalotnisko są „w szoku”, że państwo chce zabrać im tak wielką powierzchnię pełną dobrych ziem.

Jak będzie wyglądał CPK?
Opóźnienie negocjacji dotyczących wykupu ziem nie przeszkodziło ekspertom CPK w stworzeniu wizualizacji megalotniska. Podczas katowickiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego przedstawiciele lotniska zaprezentowali fotografie planów CPK, a także rozsianej po całej Polsce sieci połączeń kolejowych o łącznej długości 1600 km.

Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild przyznał jednak, że zaprezentowana wizualizacja to jedynie wstępny szkic, który może ulec zmianie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.