Negocjacje w sprawie CPK opóźnione. Ale i tak chwalą się jego wyglądem

Negocjacje w sprawie wykupu ziemi pod CPK opóźniają się. Mimo to rząd już się chwali, jak będzie wyglądał największy w Polsce port lotniczy.
Negocjacje w sprawie wykupu ziemi pod CPK opóźniają się. Mimo to rząd już się chwali, jak będzie wyglądał największy w Polsce port lotniczy. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Negocjacje w sprawie wykupu ziemi pod megalotnisko w Baranowie opóźniają się – informuje RMF24. Chodzi o powołanie Rady Społecznej do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Okazuje się, że gminy, które mają powołać swoich kandydatów do rady, ociągają się z wyborem. Mimo opóźnień i niepokojów mieszkańców, rząd już zaprezentował wizualizację portu lotniczego.


Mieszkańcy są w szoku
W spotkaniach dotyczących budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, największego lotniska w Polsce, mają uczestniczyć przedstawiciele trzech gmin: Teresina, Wiskitek i Baranowa. Jak dowiedzieli się reporterzy RMF24, na razie tylko jedna gmina - Baranów - wytypowała swoich pięciu kandydatów do rady. Pozostałe najprawdopodobniej zrobią to w przyszłym tygodniu.

Początkowo rząd planował, że pierwsze posiedzenie przedstawicieli gmin odbędzie się już w lutym tego roku. Jednak teraz okazuje, że najbardziej prawdopodobny termin to dopiero czerwiec.

„Opóźnienie oznacza wstrzymanie negocjacji z rządem dotyczących wykupu ziem. Tymczasem mieszkańcy żyją w niepewności” – pisze stacja. Mieszkańcy gmin, w których ma powstać megalotnisko są „w szoku”, że państwo chce zabrać im tak wielką powierzchnię pełną dobrych ziem.

Jak będzie wyglądał CPK?
Opóźnienie negocjacji dotyczących wykupu ziem nie przeszkodziło ekspertom CPK w stworzeniu wizualizacji megalotniska. Podczas katowickiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego przedstawiciele lotniska zaprezentowali fotografie planów CPK, a także rozsianej po całej Polsce sieci połączeń kolejowych o łącznej długości 1600 km.

Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild przyznał jednak, że zaprezentowana wizualizacja to jedynie wstępny szkic, który może ulec zmianie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła