Co z tą rosyjską ropą? Może tym razem naprawdę do Polski trafi czysty surowiec

Miejmy nadzieję, że tym razem Przyjaźń rzeczywiście przyniesie nam czysty surowiec.
Miejmy nadzieję, że tym razem Przyjaźń rzeczywiście przyniesie nam czysty surowiec. Fot . Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta
Przyjaźń stanęła pod znakiem zapytania od momentu, kiedy jej strumieniami popłynął zanieczyszczony surowiec. Miało to miejsce w połowie kwietnia, a informacje o wznowieniu dostawy pojawiały się już kilkakrotnie.


Przyjaźnią w końcu popłynęła czysta ropa
Tym razem wieść o rozpoczęciu tłoczenia wydaje się prawdziwa. Jak donosi RMF24 – Od niedzieli syberyjska ropa płynie już normalnie, więc dwie polskie rafinerie: Orlen i Lotos mogą zacząć normalnie produkować paliwa.

Trudna droga rosyjskiej ropy
Najpierw informowaliśmy o tym, że Polska wstrzymała dostawy ropy naftowej z Rosji. Potem pisaliśmy, że Przyjaźnią znów popłynie czysty surowiec, ale tylko na Białoruś. Chwilę później pojawiły się informacje, że "czysta" ropa zmierza już w naszym kierunku. Jednak okazały się przesadzone.

Kiedy Polska otrzyma rekompensaty za brudną ropę z Rosji?
Polskie rafinerie w tym miesiącu mają uzgodnić rekompensaty za dostawy zanieczyszczonej ropy. Jak na razie, według informacji Ministerstwa Energii na razie został osiągnięty "połowiczny kompromis".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.