Pociągi na Pol'and'Rock skasowano bezprawnie? Jurek Owsiak i WOŚP składają skargę

Jerzy Owsiak i WOŚP skierowali skargę do do prezesa zarządu Przewozów Regionalnych sp. z o. o. Krzysztofa Zgorzelskiego. Ich zdaniem odmowa jest podważalna.
Jerzy Owsiak i WOŚP skierowali skargę do do prezesa zarządu Przewozów Regionalnych sp. z o. o. Krzysztofa Zgorzelskiego. Ich zdaniem odmowa jest podważalna. Fot . Maciek Skowronek / Agencja Gazeta
Decyzja o odmowie zadysponowania dodatkowych pociągów dla uczestników Pol’and’Rock Festival jest zdaniem Owsiaka dyskusyjna. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystosowała teraz zażalenie do prezesa zarządu Przewozów Regionalnych sp. z o. o. Krzysztofa Zgorzelskiego. W nim powołują się na sprzeczność argumentów podanych w decyzji oraz w niedawnych oświadczeniach o strategii spółki.


Skargę przygotowała i wysłała w imieniu Fundacji Kancelaria Prawna Dubois i Wspólnicy. W niej wykazano, że spółka głośno informowała o swoich inwestycjach, które łącznie pochłonęły ponad 1,3 mld złotych.


Kwota miała pozwolić na pozyskanie lub zmodernizowanie około 50 pojazdów, tym samym zyskując 384 tys. nowych pasażerów. Takie wyniki sprawiły, że spółka w końcu miała dodatni wynik finansowy i uzyskała 26 proc. udziału w rynku.

Wynika z tego, że tłumaczenie, że brakuje taboru, który mógłby zostać wysłany na Poll’and’Rock Festival, brzmi kuriozalnie – uważa kancelaria.

Dodatkowo adwokaci powołują się na art. 14b ustawy z dnia 28 marca o transporcie kolejowym, zgodnie z którym „zakazane jest stosowanie bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów w transporcie kolejowym”. Naruszenie wspomnianego artykułu grozi sankcją administracyjną w postaci kary pieniężnej.


Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Transportu Kolejowego. Gdy otrzymamy odpowiedzi, zaktualizujemy ten artykuł.

Odcięcie Poll'and'Rock Festivalu od pociągów
O odcięciu Pol’and’Rock od pociągów pisaliśmy w INNPoland już kilka dni temu. Wtedy wiadomo już było, że PKP Przewozy Regionalne nie podstawi specjalnego pociągu dla uczestników Pol’and’Rock w Kostrzynie nad Odrą. Dodatkowym zaskoczeniem było to, że PKP Intercity chce zmienić trasy swoich pociągów tak, by w ogóle omijały to miasto w czasie imprezy.


Jerzy Owsiak znalazł sposób na brak pociągów
Następnie donosiliśmy o tym, że Owsiak i Antyradio wiedzą czym można, choćby w pewnym stopniu, zastąpić pociągi. Na antenie Antyradia ogłoszono start nowego projektu. To konkurs o roboczej nazwie "Skazani na busa". Wystartuje on 8 lipca, na 3 tygodnie przed festiwalem. Nagrodą ma być oczywiście dowiezienie zwycięzców na imprezę specjalnym busem.

Do Antyradia i WOŚP zaczęli zgłaszać się ludzie dysponujący busami oraz przewoźnicy, gotowi do niesienia pomocy tzw. woodstockowiczom. Na Facebooku Antyradia powstała też już specjalna grupa dla osób, które będą podróżowały samochodami i mają miejsce, by zabrać innych.

Niesamowite reakcje na apel Jurka Owsiaka
Akcja spodobała się entuzjastom festiwalu. Dzięki niesamowitej reakcji niewielkich przewoźników, klubów motoryzacyjnych, mediów i tysięcy ludzi, którzy już deklarują, że żadne miejsce w samochodzie nie będzie wolne, wszyscy powinni dojechać na Pol'and'Rock bez problemu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła