Niebawem na poczcie poczujesz się jak w kawiarni. Do placówek wejdzie nowy asortyment

Poczta już niebawem zaoferuje swoim klientom kawę. Rozważa też wprowadzenie lodów i kanapek.
Poczta już niebawem zaoferuje swoim klientom kawę. Rozważa też wprowadzenie lodów i kanapek. Fot. Jaroslaw Kubalski / Agencja Gazeta
Stanie w kolejkach jest bardzo uciążliwe, ale Poczta Polska planuje umilić swoim klientom ten czas. Nie ma co marzyć o tym, że będą one krótsze, ale za to oczekiwanie stanie się o wiele przyjemniejsze. Sposobem na to jest rozszerzenie oferty poczty o kawę, kanapki, czy lody.


Poczta Polska planuje wprowadzenie produktów na wynos, w której dostępne będą kanapki i lody – podaje portal Wiadomości Handlowe. To nie wszystko! – na poczcie znajdzie się kącik kawowy znany ze stacji PKN Orlen. Program pilotażowy ruszy już niebawem.


Tymczasem kawy można już spróbować w jednej z placówek zlokalizowanej w Warszawie, w budynku, w którym mieści się centrala firmy. Niebawem automaty z kawą mogą pojawić się w kolejnych miejscach.

Wiceprezes Poczty Polskiej zdradził, że firma rozważa sprzedaż produktów typu food-to-go. – Szukamy do tego partnerów. Potrzebujemy ich, gdyż nie jesteśmy w stanie działać w taki sam sposób jak Orlen czy Żabka. Nasi pracownicy muszą skupiać się na operacjach pocztowych, których jest mnóstwo – wyjaśnia Grzegorz Kurdziel cytowany przez portal.

Pojawił się także pomysł na sprzedaż lodów. Poczta poszukuje firmy, która jak zewnętrzny dostawca będzie dostarczać produkty do zamrażarki, bez potrzeby angażowania pracowników poczty.

Poczta Polska podpisała ważną umowę
Poczta Polska dostrzegła potencjał usług kurierskich i automatów do odbioru paczek. Poczta chciałaby podgryźć trochę konkurencję i wchodzi w kooperację z Biedronką. Automaty Poczty staną bowiem właśnie w tych sklepach oraz pod urzędami pocztowymi w największych miastach.


Przy współpracy ze SwipBox, oddała do użytku pierwsze automaty paczkowe w Warszawie. Do końca października tego roku w całej Polsce będzie działało 200 tego typu maszyn. Samoobsługowe urządzenia dołączą do dynamicznie rozwijającej się sieci Odbiór w Punkcie, dzięki której klienci Poczty Polskiej sami decydują gdzie i kiedy odbiorą swoją przesyłkę.

Poczta Polska przypomni zapomniany zwyczaj
W czerwcu w placówkach Poczty Polskiej pojawiły się specjalne oznaczenia informujące o tym, że osoby uprzywilejowane obsługiwane są poza kolejnością. Chodzi o kobiety w ciąży, osoby z dziećmi do 2. roku życia oraz niepełnosprawnych - podała spółka.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić
0 0Pływa w syrenim ogonie i uczy tego innych. "Dla syren nie ma górnej granicy wiekowej"
0 0"Piętno głupiej dziewczynki we mnie zostało". Tak po latach czują się ofiary mobbingu