To już ostatni dzień. Dziś mija termin składania wniosków o niższe ceny prądu

Czas na składanie wniosków o niższy prąd dobiega końca.
Czas na składanie wniosków o niższy prąd dobiega końca. fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
Termin składania oświadczeń ws. niższych cen prądu był kilkukrotnie przekładany, aż ostatecznie padło na 13 sierpnia. Do końca dnia przedsiębiorcy muszą wypełnić i złożyć wniosek do swojego dostawcy prądu. W innym przypadku mogą zapłacić nawet 70 proc. więcej.


Obowiązek nie dotyczy jedynie gospodarstw domowych. Natomiast jak przypomina ministerstwo, zachowanie uprawnienia do "stabilizacji cen prądu na poziomie 2018 r. w II półroczu 2019 r." mają: mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych oraz inne państwowe jednostki nieposiadające osobowości prawnej.

Przekładanie terminów
Najpierw termin na składanie wniosków ws. niższej ceny prądu został przesunięty z soboty 27 lipca na poniedziałek 29 lipca. Mimo to wielu przedsiębiorców i tak nie zdążyło złożyć potrzebnych dokumentów, by utrzymać dotychczasowe ceny prądu.

Potem termin został przedłużony ponownie, tym razem o dwa tygodnie. Jednak na tym nie koniec, ponieważ minister Emilewicz zapowiedziała poprawkę do ustawy dot. cen prądu.

Ostatecznie zaproponowana przez nią reforma została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Przedsiębiorcy, którzy nie wyrobią się w terminie, zapłacą nawet 70 proc. więcej za prąd.

Jak złożyć wniosek?
Obowiązek składania wniosków do sprzedawców energii elektrycznej nie dotyczy jedynie gospodarstw domowych. Według ustawy ws. cen prądu, dokumenty muszą złożyć mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych.


Co zrobić, aby złożyć wniosek? Wystarczy pobrać go ze strony firm energetycznych, od których firmy kupują prąd lub ściągnąć go ze strony Ministerstwa Energii, po czym wydrukować, wypełnić i dostarczyć osobiście, pocztą lub w niektórych przypadkach za pośrednictwem e-maila. Tu wzór wniosku do pobrania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.