Google bierze się za literówki i błędy. Ta funkcja Gmaila przyda się każdemu

Nowa opcja Gmaila poprawi błędy językowe dzięki sztucznej inteligencji.
Nowa opcja Gmaila poprawi błędy językowe dzięki sztucznej inteligencji. Fot. 123rf.com
Chyba każdemu zdarza się popełniać błędy językowe. Najgorsza jest sytuacja, w której wysłaliśmy ważnego maila, a później zorientowaliśmy się, że jest w nim błąd ortograficzny czy gramatyczny. Teraz Google chce rozwiązać problem z niechcianą wpadką. Nowa opcja Gmaila ma poprawiać błędy językowe.


Nowa funkcja oparta będzie na sztucznej inteligencji – dowiadujemy się z bloga G Suite Updates. Rozwiązanie polegające na zautomatyzowanej korekcie językowej ma trafić do pierwszych użytkowników pakietu G Suite jeszcze w tym tygodniu.


Sztuczna inteligencja ma wyłapywać i błędy gramatyczne i literówki podczas wprowadzania tekstu. Będą one podkreślane niebieską linią. Najczęściej popełniane błędy będą automatycznie poprawiane. Autokorekta ma wykorzystywać sieci neuronowe, żeby zwiększyć swoją skuteczność.


Nowa opcja będzie dostępna w płatnym pakiecie G Suite i nie wiadomo, czy trafi do darmowej wersji poczty. Początkowa wersja będzie obsługiwać tylko język angielski.

Gmail - nowe funkcje
To nie pierwsze ulepszenie Gmaila, które pomaga użytkownikom w pisaniu i wysyłaniu wiadomości. Ostatnio wprowadzona opcja pozwalała na zaplanowanie wysłania maila w dowolnym terminie.

Jednak to niejedyne przydatne opcje skrzynki. Niedawno stworzyliśmy zestawienie najbardziej przydatnych opcji Gmaila, które ułatwiają korzystanie z poczty.

Jeszcze wcześniej Google wprowadziło zmiany, na które poczta czekała od 2011 roku.

Google wprowadza zmiany w przeglądarce Chrome
Nowa wersja przeglądarki Google Chrome zwiększa prywatność użytkowników korzystających z trybu incognito. Ta zmiana uderza w niektórych wydawców stosujących tzw. paywall, czyli dostęp do treści po wniesieniu opłaty. Nie mogą przez to stwierdzić, czy użytkownik wyczerpał limit darmowych treści.


Najbardziej wyczekiwana funkcja Map Google nareszcie w Polsce
W Polsce nareszcie dostępna jest Live View – nowa funkcja Map Google, która ma pomóc pieszym w sprawnym poruszaniu się po miastach. Wykorzystuje do tego rozszerzoną rzeczywistość (AR). O wprowadzeniu nowości poinformowało Google Polska.

Wystarczy, że znajdując się w Mapach Google "pokażemy" im otoczenie za pomocą aparatu znajdującego się w naszym telefonie. We właściwym kierunku poprowadzą nas strzałki i wskazówki umieszczone na górze mapy.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby