To jedyny obecnie w Polsce operator telefonii komórkowej dedykowany dzieciom, który dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji chce wprowadzić najmłodszych w wirtualny świat. I, oczywiście, na tym zarobić.
Sieć komórkowa Heroo Mobile stworzona została dla dzieci i ich edukacji, która ma na celu profilaktykę uzależnień, samokształtowanie nawyków u dziecka oraz zachętę do samorozwoju - reklamuje się spółka.
- Dzięki temu chcemy przeciwdziałać negatywnym skutkom korzystania z telefonu, przy
jednoczesnej gwarancji dostarczania dzieciom atrakcyjnej zawartości świata online - twierdzą jej przedstawiciele.
Pomóc w tym mają dwie aplikacje: Heroo Mobile dla Dziecka, działająca na jego telefonie wraz z kartą SIM (dostępna w sklepie Google Play) oraz Heroo Mobile dla Rodzica (dostępna w sklepie Google Play i Appstore).
- Jako operator jesteśmy w stanie przeciwdziałać negatywnym skutkom
korzystania z telefonu, koncentrując się na technologicznych zabezpieczeniach
dostępu do nieodpowiednich treści, filtrowania kontaktów z obcymi osobami czy
informacji o miejscu przebywania dziecka - mówi w rozmowie z INNPoland.pl Robert Mirek, prezes Heroo.
Stop uzależnieniom
Dodaje, że celem nowego operatora jest też walka z zaburzeniami użytkowania telefonów komórkowych wśród dzieci. Bo, jak pokazują badania Data Science Practices Publicis Groupe wykonane na zlecenie Heroo Mobile, co piąte dziecko w Polsce spędza dziennie ponad 3 godziny z komórką w ręce.
I już niemal połowa przebadanych rodziców (49 proc.) przyznaje, że ich dziecko korzysta z urządzeń takich jak telefon, konsola czy komputer zbyt często. Co więcej, aż 73 proc. z nich obawia się, że ich pociecha uzależni się od Internetu.
Wśród innych najczęściej wymienianych zagrożeń pojawiły się m.in.: brak aktywności
fizycznej (57 proc.), uzależnienie od gier (53 proc.) i dostęp do nieodpowiednich treści (40 proc.).
- Dlatego aplikacja Heroo Mobile od samego początku tworzona była tak, by się temu przeciwstawić - nie ma w niej powiadomień czy wielu atrakcyjnych i wciągających funkcji gamingowych, błysków, efektów specjalnych i elementów nieskończoności gry, w której można coś kupić - dodaje Mirek.
O tym, że obecnie bardzo trudno wejść jest na rynek z nowym produktem, wiadomo nie od dziś. Opcją jest właśnie stworzenie produktu niszowego, który miałby szansę na dotarcie do wybranej grupy konsumentów.
Groźne dla zdrowia i życia
Tymczasem telefon komórkowy to prawie nieodłączna część dzisiejszej rzeczywistości. W domu, w autobusie, na ulicy można coraz częściej zaobserwować ludzi wpatrzonych w smartfony, zaś takie zachowania kształtowane są od najmłodszych lat.
Uzależnienie może zaś skończyć się nawet śmiertelnym zdarzeniem i to nie jest żart. Groźne wypadki związane z niefrasobliwym strzeleniem sobie selfie w ryzykownej sytuacji zdarzają się coraz częściej. Jest im nawet poświęcona oddzielna strona na Wikipedii. Do tej pory ma około 200 pozycji.