INNPoland_avatar

Allegro ma kilka przykrych niespodzianek. Wśród nich droższa usługa Smart

Natalia Bartnik

04 listopada 2022, 14:37 · 2 minuty czytania
Allegro wprowadziło kilka zmian, które odczują zarówno kupujący, jak i sprzedający. Wśród nich nowa, wyższa cena rocznej subskrypcji Allegro Smart. Co jeszcze się zmieni?


Allegro ma kilka przykrych niespodzianek. Wśród nich droższa usługa Smart

Natalia Bartnik
04 listopada 2022, 14:37 • 1 minuta czytania
Allegro wprowadziło kilka zmian, które odczują zarówno kupujący, jak i sprzedający. Wśród nich nowa, wyższa cena rocznej subskrypcji Allegro Smart. Co jeszcze się zmieni?
Zmieni się cena rocznej subskrypcji Allegro Smart Fot. Artur Szczepanski/REPORTER
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej
  • Allegro podnosi ceny wybranych subskrypcji, w tym rocznego Allegro Smart
  • Platforma e-handlowa zwiększa minimalną kwotę dla darmowej dostawy
  • Przyczyny takich decyzji nie zostały podane

Nowe ceny w Allegro

Popularna w Polsce platforma e-handlowa Allegro wprowadza nowe ceny, o czym poinformowała na swojej stronie internetowej. Zmiany będą dotyczyły zarówno kupujących, jak i sprzedających.

Data, od której będą obowiązywały, to 21 listopada od godz. 9. To oznacza, że kto wykupi np. roczną subskrypcję jeszcze przed tym terminem, będzie mógł korzystać z dotychczasowej, korzystniejszej ceny. Sprawdziliśmy, co się zmieni po podanym terminie.

Gigant polskiego rynku e-commerce poinformował, że podrożeje między innymi cena rocznej subskrypcji Allegro Smart. Do tej pory było to 49 zł, ale po zmianie zapłacimy już 59,90 zł. Podobnie będzie z roczną subskrypcją Allegro Smart Student, której stawka też poszła w górę. Zamiast obecnych 39 zł użytkownik wyda na nią 49,90 zł.

Zmiany wprowadzane przez Allegro nie będą dotyczyły za to miesięczny abonament Allegro Smart. Tak jak do tej pory kupującego będzie obowiązywała stawka o wysokości 10,99 zł. Nowa cena pojawi się przy minimalnej kwocie zakupów, jakie zrobimy u jednego sprzedającego.

Od 21 listopada będzie stopniowo przybywać kupujących w ramach Smart!, których będą obowiązywać nowe minimalne kwoty zakupów z bezpłatną dostawą: 45 zł – w przypadku dostawy do automatów paczkowych i punktów odbioru 65 zł – dla przesyłek kurierskich. Jednocześnie klientów, dla których ta kwota w obu przypadkach wynosi 40 zł, będzie coraz mniej.Allegro

Czytaj także: Duże zmiany w Allegro. Ogłoszenia bez opłat i przestrzeń dla osób prywatnych

Aby skorzystać z gwarantowanej bezpłatnej dostawy do automatów paczkowych i punktów odbioru, trzeba będzie zamówić przedmiot o wartości 45 zł. Do tej pory było to 40 zł. Natomiast na darmową przesyłkę kurierską możemy liczyć przy wydaniu na Allegro aż 65 zł zamiast, jak było to do tej pory, 40 zł.

Platforma Allegro zamieściła informacje w osobnych komunikatach dla kupujących oraz dla sprzedawców. Jednocześnie w żadnym nie zamieściło powodu, dla którego wybrane ceny zostały podniesione. Można jednak przypuszczać, że powodem są koszty prowadzenia działalności biznesowej, które stale rosną.

Nowy właściciel Allegro

O tym, że Allegro ma nowego właściciela, pisaliśmy w innym artykule w INNPoland. Kwotę 3,25 mld dolarów (po przeliczeniu ok. 12,6 mld zł) zapłaciła za platformę e-handlową grupa funduszy: Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners. Zakupem Allegro byli zainteresowani również inni giganci branży, tacy jak amerykański eBay czy chiński Alibaba.

Dotychczasowy właściciel Allegro, koncern mediowy Naspers, jest obecnie zainteresowany rynkami, które rozwijają się bardziej dynamicznie od polskiego, np. brazylijskim.

Czytaj także: https://innpoland.pl/154529,na-allegro-handluja-firmy-z-hongkongu-internauci-pytaja-czy-to-legalne