OpenAI nieustannie poszerza horyzonty możliwości dla użytkowników ChatGPT Plus, wprowadzając innowacyjne funkcje. Jedną z najciekawszych funkcji jest umożliwienie użytkownikom tworzenia grafiki, bezpośrednio korzystając z okna Chatu. Lista nowości jest jednak znacznie dłuższa.
Reklama.
Reklama.
Custom GPT to nowa funkcja oferowana w ramach subskrypcji ChatGPT Plus, otwierająca drzwi do niestandardowego dostosowywania chatbota według własnych preferencji i potrzeb. Opcja ta pozwala użytkownikom na tworzenie chatbotów, które będą bardziej zindywidualizowane i dopasowane do konkretnych zastosowań.
Nowa kooperacja ChatGPT
Karpathy, będąc jednym z głównych architektów OpenAI, udzielił wywiadu, w którym wyraził przekonanie, że następnym wielkim hitem rynkowym w dziedzinie programowania nie będzie żaden konkretny język programowania tak, jak Python czy C++. Zamiast tego, twierdzi, że to język angielski stanie się kluczowym narzędziem programistycznym.
Karpathy wskazuje na to, że rozwój sztucznej inteligencji, zwłaszcza zaawansowanych modeli generatywnych, wprowadzi rewolucję w sposobie, w jaki ludzie podejdą do programowania.
Już teraz OpenAI jest jednym z największych graczy na rynku sztucznej inteligencji, a jej rozbudowywane centra danych stanowią potężny zasób obliczeniowy. W 2024 roku OpenAI nawiązało strategiczne partnerstwo z Microsoftem, które przewiduje ogromne inwestycje w zakup nowoczesnych układów GPU. Nieoficjalnie mówi się o planach zakupu 150 tysięcy chipów Nvidii, z każdym kosztującym około 30 tysięcy dolarów.
Nowości w ChatGPT – stworzysz własnego ChatBota
Nowość zaprezentowana podczas konferencji Dav Day wprowadza innowacyjne podejście do interakcji z komputerem, umożliwiając tworzenie chatbotów AI, które mają sprawić, że komputer nie tylko będzie współpracownikiem, ale wręcz pracownikiem, który wykonuje zadania za nas.
W dzisiejszych czasach komputery pełnią rolę współpracowników, które znacznie zwiększają efektywność wykonywanych przez nas zadań. Jednak GPT Builder idzie o krok dalej i ma uczynić komputery nie tylko narzędziami, ale wręcz naszymi pracownikami. Dzięki chatbotom stworzonym za pomocą tego narzędzia komputer ma zrozumieć nasze oczekiwania i podejmować decyzje w naszym imieniu.
Stworzenie ma obejmować automatyzację rutynowych zadań, szybsze reagowanie na zapytania klientów czy wspomaganie w analizie danych. W rezultacie chatboty nie tylko ułatwiają pracę, ale także zwiększają efektywność i umożliwiają lepsze wykorzystanie czasu.
Czytaj także:
Polski ChatGPT
Jak informowaliśmy w INNPoland rozwiązanie to nazywa się PLLuM i tworzony jest przez konsorcjum krajowych jednostek naukowych. Nowy model językowy będzie wytrenowany specjalnie w języku polskim, a do tego dostępny za darmo dla wszystkich. Nie tylko w tym ma być lepszy od rocznego już ChatGPT.
PLLuM oznacza Polish Large Language Universal Model, czyli polski duży uniwersalny model językowy. Skrót czyta się jak śliwka z języka angielskiego (plum), dlatego też ten owoc został maskotką projektu.
Będzie od początku trenowany na treściach z rodzimego języka, co może otworzyć go na szersze zastosowania komercyjne w kraju niż duża konkurencja, jak Bard albo właśnie ChatGPT.