Rewolucja na platformie CDA. Serwis zakłada własną telewizję

Konrad Siwik
Właściciel platformy CDA Premium planuje w te wakacje uruchomić serwis streamingowy CDA TV. Firma zawarła już stosowne umowy z największymi telewizjami na rynku.
Jarosław Ćwiek, prezes CDA. fot. mat. pras.
Zostały już podpisane umowy z prawie 50 podmiotami w tym m.in. Telewizją Polsat, Kino Polska TV, BBC Studios Distribution i A+E Networks. – Spółka zyskała możliwość odbioru i jednoczesnego retransmitowania kanałów wspomnianych dostawców za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OTT – podano w komunikacie.

Platforma ma zostać uruchomiona w pierwszej połowie trzeciego kwartału tego roku. CDA TV ma działać na zasadzie subskrypcji i będzie dostępna wyłącznie w naszym kraju. Pełna lista dostępnych kanałów oraz cennik zostaną przedstawione wraz ze startem usługi. CDA TV ma być dostępne także na urządzeniach mobilnych oraz na Smart TV.


Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA zdradził, że CDA TV to naturalne rozszerzenie dotychczasowej oferty. – Rosnąca popularność VOD jest niezaprzeczalna, ale przywiązanie sporej części widzów do tradycyjnej telewizji nadal jest równie silna.

– Nasza propozycja pogodzi różne oczekiwania odbiorców i da im możliwość łatwego korzystania w jednym miejscu zarówno z bogatej biblioteki filmów na żądanie, jaką jest CDA Premium, jak i wielu różnych kanałów telewizyjnych oferowanych przez CDA TV. A dodatkowym atutem będzie elastyczny i łatwy do zarządzania model subskrypcyjny, z którego w każdej chwili można zrezygnować – wyjaśnia przedstawiciel firmy.

CDA na giełdzie

Warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu CDA było kojarzone raczej z serwisem, na którym były dostępne pirackie kopie filmów. Z tego powodu wylądował nawet na czarnej liście 30 stron z całego świata, które amerykańskie stowarzyszenie studiów filmowych MPAA zidentyfikowało jako pirackie serwisy łamiące prawa autorskie.

To jednak z biegiem czasu się zmieniło, a portal rósł w siłę. W 2017 mówiło się głośno o wejściu CDA na NewConnect, alternatywny rynek warszawskiej Giełdy Papierów Własnościowych, nastawiony na technologiczne i szerzej innowacyjne spółki.

Kontrowersyjny polski serwis internetowy zadebiutował na giełdzie w 2019 roku i już na samym starcie urósł ponad 130 proc.