W Gdańsku spadł deszcz pieniędzy. Podczas kłótni wyrzuciła 200 tys. zł z balkonu

Krzysztof Sobiepan
Kłótnie małżeński bywają zajadłe, a ta zakończyła się niezłym widowiskiem. Mieszkańcy gdańskiego osiedla zgłosili policji, że po okolicy… fruwają banknoty. Jak się okazuje podczas kłótni małżeńskiej kobieta wyrzuciła 200 tys. zł z balkonu na szóstym piętrze.
Deszcz pieniędzy zadziwił mieszkańców Gdańska. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Deszcz pieniędzy w Gdańsku

Do zdarzenia doszło na gdańskim osiedlu Przymorze. Przechodnie dosłownie przecierali oczy ze zdumienia na widok fruwających w okolicach bloku banknotów.

– Żałuję, że niestety nie było mnie w pobliżu, bo trochę pieniążków by się przydało. No ale... żeby tak się zdenerwować na męża, który nie wiadomo co musiał przewinić, żeby wyrzucić taką kwotę pieniędzy - powiedziała jedna z sąsiadek małżeństwa, cytowana przez Polsat News.

Po tym jak sprawę zgłoszono policji na miejscu zjawił się patrol. Funkcjonariusze zaczęli gromadzić rozsiane po osiedlu banknoty i zwrócili ją odpowiedniej osobie.


– Policjanci zabezpieczyli większość tych pieniędzy, a następnie przekazali gotówkę właścicielowi. Mężczyzna w obecności policjantów poszedł do banku, założył konto, a następnie wpłacił na nie te pieniądze - przekazała nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Czytaj także: Kasjerzy odmawiają płatności gotówką. Wyjaśniamy, czy to zgodne z prawem

NBP zachęca Polaków do gotówki

Gotówka trzymana w domu to dość staromodny sposób na przechowywanie oszczędności. Konta w banku nie da się chociażby... wyrzucić za okno. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl do używania banknotów zachęca jednak Polaków Narodowy Bank Polski.

NBP zapowiedział, że żaden polski punkt sprzedaży nie będzie mógł odmówić płatności gotówką, za wyjątkiem sklepów internetowych i punktach sprzedaży bez personelu.

Gotówka jest dla tej instytucji nadzwyczaj ważna, co wielokrotnie podkreślał jej prezes. – Narodowy Bank Polski jako emitent narodowej waluty zawsze będzie obrońcą gotówki, polskich banknotów i monet – przekonywał w listopadzie ubiegłego roku Adam Glapiński.

Jak zauważa portal money.pl, jest to odwrotna strategia do tej, którą obejmują inne banki centralne na całym świecie.

„Chiny testują cyfrowego juana, Europejski Bank Centralny powołał grupę roboczą w celu koordynowania badań i rozwoju cyfrowej waluty. Amerykańska Rezerwa Federalna jest na wczesnym etapie badania cyfrowego dolara, a sekretarz skarbu Janet Yellen mówi, że cyfrowy dolar jest 'absolutnie wart uwagi’” – wylicza serwis.
Czytaj także: NBP zachęca Polaków do gotówki. Inne banki centralne wprost przeciwnie

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl