Mama Elona Muska dowodzi, że biznes po 60. jest możliwy. Za nami konferencja Master & Robots

Aleksandra Jaworska
Na tegorocznej, już piątej konferencji technologicznej Masters & Robots, która odbyła się w dniach 21-22 września, uznani światowi eksperci rozmawiali o tym, jak odnaleźć się w nowym ładzie i w jaki sposób czerpać ze spójnego połączenia kapitału ludzkiego i technologicznego. Wśród ekspertów od przyszłości znalazła się modelka Maye Musk.
Masters & Robots to coroczne spotkanie mające na celu inspirowanie, edukowanie (fot. ANGELA WEISS/AFP/East News)
Maye Musk, światowej sławy dietetyk, modelka, przedsiębiorczyni i autorka bestsellerów, a prywatnie mama amerykańskiego przedsiębiorcy Elona Muska, była jedną z prelegentek konferencji Masters & Robots. W swoim wystąpieniu skupiła się m.in. na przedsiębiorczości oraz na tym, jak rozpoznać potrzebę zmiany i przyjąć ją w trudnych czasach.

– Trzeba żyć niebezpiecznie, ale i ostrożnie. Na pewno daj się zauważyć, społecznościówki przychodzą z pomocą – poradziła przyszłym przedsiębiorcom Maye Musk.

Technologia w nowym świecie

Masters & Robots to coroczne spotkanie (zapoczątkowane w 2017 roku), mające na celu inspirowanie, edukowanie, prowokowanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Misją jest badanie cyfrowej transformacji dzisiaj i wspieranie wizjonerów w budowaniu rozwiązań jutra.


Sztuczna inteligencja, internet rzeczy, transformacja cyfrowa, robotyzacja i automatyzacja, fin-tech, smart investing, wykładniczy rozwój firm, przyszłość internetu i efektywne wykorzystanie mediów społecznościowych – to tylko niewielka część zagadnień, jakie porusza konferencja Masters & Robots.

– Cieszę się, że na przykład Elon sprawił, że eksploracja kosmosu jest tak ważna – zaznaczyła Maye Musk.

Podczas konferencji eksperci z różnych krańców świata mówili o rozwiązaniach technologicznych, które wprawdzie mogły wydawać się jak science fiction, ale w rzeczywistości one już są częścią naszego codziennego życia.

Konferencja Masters & Robots jest organizowana przez polską organizację Digital University. Tegoroczni prelegenci mieli za zadanie w formie online pomóc uczestnikom opanować chaos. 5. edycja konferencji Masters & Robots nosi bowiem nazwę "The New World Disorder".

Pandemia przyspiesza rozwój technologii

Pandemia koronawirusa zachwiała przecież dotychczasowym porządkiem świata, ale też otworzyła drzwi do bezprecedensowych możliwości.

Wśród najbardziej pożądanych prelegentów znaleźli się wspomniana już Maye Musk, a także Andrew McAfee, ekspert w dziedzinie zmian technologii w biznesie i świecie, Peter H. Diamandis, założyciel Singularity University, Aric Dromi, futurolog i filozof cyfrowy czy Susan McPherson, ekspertka ds. odpowiedzialności korporacyjnej.

Obok tematów związanych z automatyzacją, maszynami i sztuczną inteligencją ważne miejsca w dyskusji zajęły zagadnienia dotyczące zdrowia psychicznego oraz zrównoważonego rozwoju i zmian klimatycznych.

Tegoroczna konferencja Masters & Robots próbowała również odpowiedzieć na pytania: co empatia ma wspólnego z robotami i sztuczną inteligencją, na czym polega zrównoważone przywództwo oraz jak technologie mogą zapobiegać skutkom zmian klimatycznych.
– Pandemia zmieniła bieg historii, również tej biznesowej. Wiele organizacji miało poczucie, że niespodziewanie znalazło się w chaosie, z którym trzeba sobie jak najszybciej poradzić – powiedziała Jowita Michalska, CEO Digital University, organizator konferencji Masters & Robots.

Wyraźnie też zaznaczyła, że w post-covidowej rzeczywistości nie ma pełnego porządku, pojawiają się kolejne wyzwania, a świat biznesu musi zrobić duży krok do przodu, by nadążyć chociażby za postępującą transformacją cyfrową. Masters & Robots ma odpowiadać na te potrzeby, dawać szansę na zdobycie wartościowego know-how.
Czytaj także: Niebawem technologia dostarczy nam lepszego seksu. Rozwój seksrobotów tylko to potwierdza