Jak kupować jeszcze taniej? Krótki poradnik korzystania z kodów rabatowych
Jak korzystać z kodów rabatowych?
Jeśli chodzi o sklepy internetowe, przy składaniu zamówienia wystarczy odnaleźć okienko w rodzaju "Mam kod rabatowy" czy "Kod uprawniający do zniżki". Wystarczy go tam wpisać i zatwierdzić. W sklepie stacjonarnym wystarczy podać kupon lub sam kod sprzedawcy.
Pamiętaj jednak, że czasem oferta dotyczy tylko wybranego asortymentu, szczególnie produktów nieprzecenionych, oraz obowiązuje dopiero od np. 500 zł. Niektóre sklepy wymagają posiadania karty lojalnościowej albo konta w swojej aplikacji.
Po użyciu kodu upewnij się, że system rzeczywiście doliczył rabat do ceny zakupów. Jeśli liczysz na darmową przesyłkę, sprawdź, czy po odliczeniu zniżki nadal możesz z niej skorzystać.
Gdzie szukać kuponów rabatowych?
Kupony rabatowe możemy dostać przy okazji zakupów, na Newsletterze albo w aplikacji mobilnej. Warto też szukać ich na stronach internetowych, które gromadzą informacje o kuponach i promocjach. Takich jak np. pepper.pl.
Często znajdziemy je też bezpośrednio na stronie sklepu internetowego. Będą w zakładce Promocje czy Kody rabatowe albo na stronie głównej. W formie fizycznej dostaniemy je przy kasie, mogą też być wydrukowane na paragonie.
Czytaj także: Drożyzna nie odpuszcza Polakom. Styczeń z aż 20-proc. podwyżkami w sklepach
Jak można oszczędzać?
Korzystanie z kuponów to nie jedyny sposób na oszczędzanie. Możesz też to robić na co dzień. No, może co tydzień. Jest kilka trików, dzięki którym zaoszczędzisz na praniu. Jednym z nich jest ustawienie niższej temperatury w pralce. Gdy twoje ubrania wymagają tylko lekkiego odświeżenia, zamiast 60 stopni wybierz 30.
"Fakt" podał, że to wystarczy, by usunąć "lżejsze" plamy. Pamiętaj jednak, że bakterie giną w temperaturze 60 st., dlatego nie oszczędzaj w ten sposób zbyt często. Są też ubrania, które standardowo pierzemy w 40 st. Przejdź na 30, a zamiast 0,5 kWh twoja pralka użyje 0,3 kWh.
Skorzystaj też z trybu Eco: w ten sposób oszczędzisz zarówno prąd, jak i wodę. Czyszczenie ubrań potrwa dłużej, ale za to energii elektrycznej "zejdzie" nawet o 40 proc. Twój portfel na pewno ci za to podziękuje.
Jak zmniejszyć rachunki za prąd?
Więcej o tym, jak oszczędzać na energii elektrycznej, pisaliśmy w innym artykule w INNPoland. Większość nawyków jest banalnie prosta do wypracowania, a może przynieść duże korzyści.
Zacznij od wyłączania laptopa wtedy, gdy się ładuje, oraz odłączania od gniazdka, gdy bateria osiągnie 100 proc. naładowania. Jasność ekranu dostosowuj do warunków oświetleniowych: Windows ma funkcję wyświetlania nocnego, Linux podświetlania nocnego, a MacOS night shift.
Jeśli nie korzystasz chwilowo z laptopa, włącz funkcję uśpienia, a gdy zakończysz pracę, wyłącz urządzenie. Warto również zamykać niepotrzebne akurat zakładki oraz programy: wykorzystują energię, gdy wcale z nich nie korzystasz.
Czytaj także: https://innpoland.pl/189016,sklepy-tna-promocje-wyjatki