Telewizję można legalnie oglądać za darmo. Do wyboru aż 60 kanałów

Maria Glinka
08 sierpnia 2023, 13:31 • 1 minuta czytania
Wcale nie trzeba kupować abonamentu u operatora, aby oglądać telewizję za darmo. Dzięki kilku aplikacjom można oglądać aż 60 kanałów bez żadnych opłat. Znajdziemy tam zarówno popularne kanały (TVP, TVN, Polsat), jak i mniej znane – skierowane do fanów filmów czy sportu.
Aplikacje, które oferują darmowy dostęp do telewizji. Fot. Bartlomiej Magierowski/East News
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Jak oglądać TV za darmo? Czasami wystarczy tylko przełączka

Telewizory wyposażone w system operacyjny to już standard. W wielu polskich domach goszczą urządzenia z Android TV/Google TV czy WebOS. Dzięki temu możemy korzystać z internetu.


Jeśli jednak nie mamy tak zaawansowanego sprzętu, to wystarczy dokupić przystawkę, aby stary telewizor zamienił się w Smart TV. To wydatek rzędu około 200 zł, który sprawi, że będziemy mogli oglądać telewizję za darmo i całkowicie legalnie.

Wszystko dzięki aplikacjom, które udostępniają kanały telewizyjne na żywo. Jak podaje portal branżowy wirtualnemedia.pl, w ten sposób osoby, które nie chcą kupować abonamentu czy montować anteny, zyskują dostęp do 60 kanałów w języku polskim.

Bezpłatne kanały TVP VOD. Coś dla fanów rozrywki i sportu

Jedną z aplikacji, która pozwala na nieodpłatny dostęp do telewizji, jest TVP VOD. W ofercie mamy aż 32 kanały w języku polskim.

Wśród nich znajdziemy popularne TVP1 czy TVP2, ale nie tylko. W TVP VOD mamy także:

TVP VOD umożliwia także oglądanie stacji Belsat w języku białoruskim, UA1 w języku ukraińskim oraz TVP World w języku angielskim. Osoby, które chciałyby oglądać programy TVP w wyższej jakości, muszą obejść się smakiem, bo w TVP VOD nie znajdą TVP HD. Brakuje tam też kanału TVP Seriale.

W tym serwisie TVN i Polsat są za darmo

Jeśli chcemy zaoszczędzić, to możemy także rozważyć korzystanie z serwisu streamingowego Megogo. Nie trzeba się rejestrować, aby za darmo i bez reklam oglądać aż 19 kanałów od różnych nadawców. Wśród nich są:

Dodatkowo w bezpłatnym pakiecie mamy także dostęp do kanałów obcojęzycznych (DW, France24, TVP World, Blog for Kids in English, Freedom, Blog DIY in English).

A co z jakością oglądania tych darmowych kanałów? Portal branżowy podaje, że w Megogo oglądanie stacji TVN jest możliwe tylko w standardowej rozdzielczości. Z kolei w wysokiej można oglądać kanały Stopklatka i Zoom TV.

Za darmo, ale z reklamami. Oto oferta Pilot WP

Jeśli nie przeszkadzają nam reklamy, to możemy wybrać także Pilot WP. Ten serwis pozwala na bezpłatny dostęp do 30 kanałów po obejrzeniu bloku reklamowego.

Bez żadnych opłat w Pilot WP możemy oglądać:

Każdy, kto chce mieć dostęp do tych kanałów przez Pilot WP, musi dokonać rejestracji. Portal wirtualnemedia.pl zwraca jednak uwagę, że serwis czasami zalicza wpadki i kilkukrotnie odtwarza te same reklamy.

Tu znajdziemy pojedyncze kanały po polsku

Z kolei w Rakuten TV możemy za darmo oglądać trzy kanały filmowe w języku polskim (Top Movies Polska, Bjgtjme i Grjngo). W Polsat Go mamy dostęp do dwóch kanałów (Polsat i TV4), ale trzeba najpierw dokonać rejestracji.

Natomiast w sklepie Google Play (który jest dostępny na telewizorach z systemem Android TV) możemy pobrać aplikację TV Trwam. Niepotrzebna jest rejestracja. W Playerze możemy bez opłat oglądać główną stację TVN. W tym przypadku musimy dokonać rejestracji, ale wykupienie subskrypcji nie jest już konieczne.

Podwyżka cen usług w Vectrze

Dostęp do podstawowych kanałów może być dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą płacić operatorom za telewizję. A to coraz większy wydatek, o czym mogli się niedawno przekonać niektórzy klienci firmy Vectra.

Jak już informowaliśmy w INNPoland.pl, w lipcu operator ogłosił, że podnosi ceny swoich usług o 15 proc. (tyle, ile wynosi półroczna inflacja według lipcowych danych GUS).

Vectra uspokaja, że podwyżka obejmie niewielu klientów. Chodzi o osoby, które dotychczas "nie były objęte waloryzacją, a zmieniali lub podpisywali nowe umowy i których umowy uwzględniają stosowne zapisy". Nowe ceny o kilkanaście złotych wyższe zaczną obowiązywać od września 2023 r.