Czy możliwe jest połączenie najlepszych funkcji papierowej książki z e-bookiem? Umożliwia to polska aplikacja

Czy możliwe jest połączenie najlepszych funkcji papierowej książki z e-bookiem? Umożliwia to polska aplikacja Booke.
Czy możliwe jest połączenie najlepszych funkcji papierowej książki z e-bookiem? Umożliwia to polska aplikacja Booke. Fot. Youtube/ReadWithBooke/http://skroc.pl/7176e
Czy wyobrażasz sobie, że czytając papierową książkę, jednocześnie za pomocą komend głosowych swojego smartfona możesz wyszukiwać, kopiować, dodawać i współdzielić treści, jak w ebooku? Wielu osobom trudno w to uwierzyć. Ale właśnie takie potrzebne masie czytelników funkcje posiada polska aplikacja na iOS-a – Booke.

Jak zapewnia dwójka twórców Booke, aplikacja stanowi połączenie przyjemności czytania papierowych książek z najlepszymi zaletami ebooka. Pierwszym z nich jest Jarosław Bogulak, prawnik i fizyk, a następnie inwestor giełdowy oraz dostawca rozwiązań informatycznych. Z kolei drugą osobą biorącą udział w tym projekcie jest Grażyna Szczepaniak – menedżer logistyczny z dziesięcioletnim doświadczeniem w Procter and Gamble. Jak w praktyce działa Booke? Wystarczy obejrzeć poniższy film, aby się przekonać.
Mobilny asystent tradycyjnego czytelnika
Booke to po prostu mobilny asystent czytelnika, który oddaje się przyjemności czytania papierowej książki. Pozwala mu przeprowadzić praktycznie dowolne czynności związane ze znajdującym się przed jego oczami tekstem drukowanym. Jak czytamy na stronie internetowej funduszu zalążkowego innoFUND, który zainwestował w rozwój aplikacji, umożliwia ona:
Opis aplikacji funduszu innoFUND

Czytać tradycyjne książki z użyciem najlepszych funkcji ebooka, dostępnych za pomocą komend głosowych Twojego smartfona: wyszukiwanie, kopiowanie, dodawanie i współdzielenie własnych treści, zupełnie jak w ebooku. Wystarczy powiedzieć do telefonu: "Onufry Zagłoba - szukaj!" i w odpowiedzi otrzymasz numery stron w książce, na których występuje podana fraza. Szybko i łatwo zapamiętasz cytat – mówisz: "strona 5, paragraf 3 – kopiuj!" i – proszę bardzo – fragment ląduje w wybranej przez ciebie aplikacji.

Jak zacząć czytać z asystentem?
Jak rozpocząć swoją przygodę z Booke? Wystarczy podać unikalny kod książki (ISBN). Następnie aplikacja połączy się z bazą publikacji, która znajduje się na serwerach. Stamtąd pobierze niezbędne informacje oraz przeprowadzi działania, o które prosi użytkownik.

Booke działa na zasadzie „internetu rzeczy”. Oznacza to, że podtrzymuje tradycyjny charakter i funkcje książki papierowej. Jednocześnie jednak dzięki nowym technologiom pozwala użytkownikowi zyskać dodatkowe, niedostępne wcześniej funkcje.

Twórcy Booke chcą trafić ze swoim produktem na zagraniczne rynki. Pomóc ma im w tym dofinansowanie w kwocie 150 tys. zł, które jako jedna z 41 polskich firm otrzymali z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w kwocie ponad 146 tys. zł w ramach programu Go_Global.

Napisz do autora: kamil.sztandera@innpoland.pl

Trwa ładowanie komentarzy...