Zaczynali w kilka osób. Stworzyli jedną z najważniejszych imprez w branży

infoShare, konferencja dla światów technologii i biznesu, znów miała rekordową frekwencję. Skala wydarzenia wciąż rośnie.
infoShare, konferencja dla światów technologii i biznesu, znów miała rekordową frekwencję. Skala wydarzenia wciąż rośnie. Fot. Infoshare
Kolejny rekord. Tak można podsumować tegoroczną imprezę infoShare ,łączącą świat technologii, biznesu, nauki i startupów. Tysiące uczestników, setki prelekcji od mówców z kilkudziesięciu krajów. Było w czym przebierać.


Redakcja INNPoland miała pełne ręce roboty. Widzieliśmy, że gdańskie centrum konferencyjne pękało w szwach, a na niektóre prelekcje, np. tę Michała Szafrańskiego, nie dało się dopchać nawet z użyciem łokci. Jednak podsumowanie organizatorów dowodzi, że nawet będąc w środku, trudno dojrzeć prawdziwą skalę wydarzenia.


Ponad 6 tysięcy uczestników z 55 krajów, ponad 250 startupów i 202 ekspertów z całego świata, którzy w trakcie dwóch dni wydarzenia dzielili się swoją wiedzą na 7 scenach konferencji. infoShare to największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Organizowanie w Polsce wydarzeń na skalę europejską jest możliwe. Potwierdza to
obecność na konferencji międzynarodowych ekspertów oraz startupów, które aby wziąć
udział w Startup Contest, przyjechały do Gdańska z całej Europy. Rok temu marzyliśmy o
tym, żeby kolejna edycja infoShare była zorganizowana z jeszcze większym rozmachem i to
się udało - podsumowuje Grzegorz Borowski, prezes Fundacji infoShare.


W INNPoland obszernie relacjonowaliśmy infoShare. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, nieważne, czy jest managerem, początkującym startupem czy po prostu miłośnikiem technologii.

Wywiad z Michałem Szafrańskim z jakoszczedzacpieniadze.pl, który w rozmowie stawia mądrą tezę. Etat to pułapka - nigdy nie zarobisz tyle, by móc z niego zrezygnować.

Wywiad z Piotrem Buckim, mówcą, trenerem komunikacji, który tłumaczy, jak mówić i pisać, by zostać wysłuchanym. Startup nie musi być niewidzialny, w medialnym niebycie, często jednak sam się na to skazuje.

Rozmowa z Grzegorzem Borowskim, który opowiadał o początkach infoShare, a także humorystycznych wpadkach, które są nieodzownym elementem przy organizacji tak dużych imprez.

Z kolei Piotr Konieczny, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i twórca niebezpiecznika, udziela kilku porad na temat BHP w sieci. M. in. jak kupować online, by się nie naciąć, a także co zrobić, gdy jednak daliśmy się omamić.

Ulubienica polskiej blogosfery, Janina Daily. To niezaprzeczalnie jeden z najlepszych i najzabawniejszych blogów w Polsce. Janina Bąk zdradza kulisy swojego sukcesu.

Dane to złoto XXI wieku. Dr Piotr Migdał opowiada, jak wielką (i niebezpieczną) skrywają potęgę.

Z kolei Szymon Kudła, mówca inspiracyjny, ma do powiedzenia kilka mądrych rzeczy menadżerom i liderom.

infoShare to także święto dla startupów. Tegoroczny konkurs wygrał Thin Air Water, startup, który znalazł metodę na odzyskiwanie wody z ziemskiej atmosfery i uzdatniania jej do spożycia.

Zwycięzca w kategorii startupów może być tylko jeden, ale to nie znaczy, że reszta odejdzie z niczym. Konferencja była dla wielu początkujących biznesów okazją do spotkania z inwestorami w ramach tzw. szybkich randek. Pisaliśmy, jak inwestorski speed dating wygląda w praktyce.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Prestiżowy konkurs dla polskich start-upów. Najlepsi pojadą do Doliny Krzemowej
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0Trump bije się z Chińczykami, obrywa Polska. Musimy wybrać: pieniądze czy bezpieczeństwo
0 0Już nawet Amerykanie wiedzą, że wizy zostaną zniesione. Oto mocny dowód
0 0Duże zmiany w Allegro. Ogłoszenia bez opłat i przestrzeń dla osób prywatnych