Zaczynali w kilka osób. Stworzyli jedną z najważniejszych imprez w branży

infoShare, konferencja dla światów technologii i biznesu, znów miała rekordową frekwencję. Skala wydarzenia wciąż rośnie.
infoShare, konferencja dla światów technologii i biznesu, znów miała rekordową frekwencję. Skala wydarzenia wciąż rośnie. Fot. Infoshare
Kolejny rekord. Tak można podsumować tegoroczną imprezę infoShare ,łączącą świat technologii, biznesu, nauki i startupów. Tysiące uczestników, setki prelekcji od mówców z kilkudziesięciu krajów. Było w czym przebierać.

Redakcja INNPoland miała pełne ręce roboty. Widzieliśmy, że gdańskie centrum konferencyjne pękało w szwach, a na niektóre prelekcje, np. tę Michała Szafrańskiego, nie dało się dopchać nawet z użyciem łokci. Jednak podsumowanie organizatorów dowodzi, że nawet będąc w środku, trudno dojrzeć prawdziwą skalę wydarzenia.

Ponad 6 tysięcy uczestników z 55 krajów, ponad 250 startupów i 202 ekspertów z całego świata, którzy w trakcie dwóch dni wydarzenia dzielili się swoją wiedzą na 7 scenach konferencji. infoShare to największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Organizowanie w Polsce wydarzeń na skalę europejską jest możliwe. Potwierdza to
obecność na konferencji międzynarodowych ekspertów oraz startupów, które aby wziąć
udział w Startup Contest, przyjechały do Gdańska z całej Europy. Rok temu marzyliśmy o
tym, żeby kolejna edycja infoShare była zorganizowana z jeszcze większym rozmachem i to
się udało - podsumowuje Grzegorz Borowski, prezes Fundacji infoShare.


W INNPoland obszernie relacjonowaliśmy infoShare. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, nieważne, czy jest managerem, początkującym startupem czy po prostu miłośnikiem technologii.

Wywiad z Michałem Szafrańskim z jakoszczedzacpieniadze.pl, który w rozmowie stawia mądrą tezę. Etat to pułapka - nigdy nie zarobisz tyle, by móc z niego zrezygnować.

Wywiad z Piotrem Buckim, mówcą, trenerem komunikacji, który tłumaczy, jak mówić i pisać, by zostać wysłuchanym. Startup nie musi być niewidzialny, w medialnym niebycie, często jednak sam się na to skazuje.

Rozmowa z Grzegorzem Borowskim, który opowiadał o początkach infoShare, a także humorystycznych wpadkach, które są nieodzownym elementem przy organizacji tak dużych imprez.

Z kolei Piotr Konieczny, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa i twórca niebezpiecznika, udziela kilku porad na temat BHP w sieci. M. in. jak kupować online, by się nie naciąć, a także co zrobić, gdy jednak daliśmy się omamić.

Ulubienica polskiej blogosfery, Janina Daily. To niezaprzeczalnie jeden z najlepszych i najzabawniejszych blogów w Polsce. Janina Bąk zdradza kulisy swojego sukcesu.

Dane to złoto XXI wieku. Dr Piotr Migdał opowiada, jak wielką (i niebezpieczną) skrywają potęgę.

Z kolei Szymon Kudła, mówca inspiracyjny, ma do powiedzenia kilka mądrych rzeczy menadżerom i liderom.

infoShare to także święto dla startupów. Tegoroczny konkurs wygrał Thin Air Water, startup, który znalazł metodę na odzyskiwanie wody z ziemskiej atmosfery i uzdatniania jej do spożycia.

Zwycięzca w kategorii startupów może być tylko jeden, ale to nie znaczy, że reszta odejdzie z niczym. Konferencja była dla wielu początkujących biznesów okazją do spotkania z inwestorami w ramach tzw. szybkich randek. Pisaliśmy, jak inwestorski speed dating wygląda w praktyce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Piotr BuckiPiotr Bucki

Aaron Sorkin – amerykański dramaturg, scenarzysta, reżyser i producent filmowy i telewizyjny – przekonuje, że jeśli nie masz w swojej opowieści takich słów jak „ale”, „jednak”, „z wyjątkiem”, „poza”, „tymczasem”, to nie stworzysz dobrej historii. Jeśli nie masz właśnie takich słów funkcyjnych, to nie masz też dobrej narracji do swojej prezentacji.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Całkiem niedawno rozpoczął się nowy rok 2019. Jaki był poprzedni dla mnie i mojej firmy? Odpowiem obiektywnie i szczerze. Dobry. Z dumą mogę powiedzieć, że cały czas rośniemy, notujemy zyski, a pracy nie brakuje. Jest to zasługa kilku składowych. Po pierwsze wzrastającej świadomości co do sektora odnawialnych źródeł energii.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.