Chcesz zrobić zakupy w niedzielę? Ryszard Petru znalazł na to sposób – wiemy jaki

Ryszard Petru na niedzielne zakupy pojechał do Niemiec. Swoją wyprawę relacjonował na Twitterze.
Ryszard Petru na niedzielne zakupy pojechał do Niemiec. Swoją wyprawę relacjonował na Twitterze. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Wczoraj mieliśmy niedzielę niehandlową. Ten dzień wyklucza zrobienie zakupów w naszym kraju. Z tego względu wiele rodzin oblega w sobotę sklepy, przez co trzeba się zmagać z ogromnymi kolejkami w marketach. Jest jednak sposób na to, żeby zrobić zakupy w niedzielę. Do pokonania jest sporo kilometrów, ale Ryszard Petru udowadnia, że to nie problem. Na niedzielne zakupy jeździ do Niemiec.


Zakaz handlu w niedzielę to zmora wielu Polaków
Tego dnia trudno o świeże bułki na śniadanie. Jesteśmy więc skazani na czerstwy sobotni chleb. Nici także z pokościelnego wypadu z rodziną na zakupy. Dzieci za to, że były grzeczne na mszy, nagrodę otrzymają dopiero w poniedziałek w drodze do przedszkola. Chyba że głowa rodziny siądzie za kierownicę i zdecyduje się na wyjazd za zachodnią granicę.


Takie rozwiązanie opisuje na swoim Twitterze Ryszard Petru. Polityk poinformował na swoim Twitterze, że podejmuje wyzwanie – czytamy w NaTemat.pl. Tym zagraniem chciał udowodnić, że na polskim zakazie handlu w niedzielę zyskują nasi sąsiedzi. Niestety pierwszy sklep, który odwiedził w przygranicznym Löcknitz był zamknięty. Wszystko przez Zielone Świątki.Ekonomista nie poddał się i wyruszył na dalsze poszukiwania
Osiągnął swój cel, ale musiał pokonać dodatkowe 100 km. Zakupy zrobił w miasteczku Ahlbeck. Tam spotkał wielu Polaków – przekonuje polityk na swoim Twitterze.

Wnioski nasuwają się same. Oprócz tego, że na niedzielnym zakazie handlu zyskują niemieckie sklepy, to tego dnia warto wybrać się na rodzinny wypad zagranicę. Przy okazji można zwiedzić kilka ciekawych miejsc i zaczerpnąć niemieckiego powietrza. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że sporo ono kosztuje.


Może to sposób, by zarobić za reparacje
Wszakże kwota roszczeń została już wyliczona, a sejmowy raport jest gotowy. Grupa parlamentarna pod przewodnictwem posła PiS Arkadiusza Mularczyka może już zgłosić swoje żądania. A są one niemałe. Według raportu Niemcy są winni Polsce aż 850 mld dolarów.

Zakaz handlu w niedziele przestrzegany
W okresie od marca 2018 r. do końca lutego 2019 r., inspektorzy PIP przeprowadzili 12 tys. kontroli placówek handlowych otwartych w niedziele. 1034 razy znaleźli uchybienia względem ustawy, co oznacza, że do przepisów nie dostosowało się ok. 8,6 proc. handlujących w niedziele. Wydali 368 mandatów na kwotę ponad 407 tys. zł. Łącznie kontroli było 19 tys., różnica to przypadki, w których inspektorzy napotykali zamknięte drzwi.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy