logo
Wątpliwości ws. współpracy Butrym Fot. VIPHOTO/East News
Reklama.
  • Żona rosyjskiego oligarchy, który otwarcie popiera aneksję Krymu, pozowała na Instagramie w ubraniach polskiej projektantki
  • Użytkownicy są oburzeni i żądają wyjaśnień
  • Firma Butrym odpiera zarzuty
  • Żona rosyjskiego oligarchy w ubraniach polskiej projektantki

    Na Instagramie zawrzało. Elena Perminova opublikowała zdjęcie, na którym pozuje w ubraniach polskiej projektantki Magdy Butrym. Wstawiła również relację, na której zachwyca się jej projektami.

    "Prawdziwe dzieło sztuki. Dziękuję Magdzie Butrym za to święcące arcydzieło" – napisała żona oligarchy na Instastory.

    logo
    Lena Perminova z elementami kolekcji Magdy Butrym Fot. Instagram/@kajakusztra

    Problem w tym, że Perminova jest żoną rosyjskiego biznesmena i oligarchy Alexandra Lebedeva, który do 1992 r. był oficerem KGB i otwarcie popiera aneksję Krymu.

    W 2008 r. "Forbes" oszacował jego majątek na 3,1 mld dolarów, co uplasowało na 39. miejscu w rankingu najbogatszych Rosjan. W maju 2022 r. Kanada umieściła Lebedeva na liście sankcji w związku z wojną w Ukrainie.

    Na Butrym wylała się fala krytyki. Użytkownicy zastanawiają się, dlaczego polska projektantka sprzedaje odzież rosyjskim oligarchom. Domagają się wyjaśnień.

    Butrym odpiera zarzuty

    Redakcja INNPoland.pl poprosiła o komentarz do tej sprawy firmę Magdy Butrym. Przedstawicielka spółki zaprzecza, jakoby polska projektantka nawiązała współpracę z żoną rosyjskiego oligarchy.

    "Lena Perminova nie jest ambasadorką brandu Magda Butrym, marka nie współpracuje z Leną, nie wypożycza jej sampli ani nie oferuje prezentów. Jej post nie jest oznaczony jako "paid partnership", na social media MB nie ma tych zdjęć. Jeśli Lena oznacza markę Magdy Butrym na swoim Instagramie, to robi to z własnej inicjatywy, a produkty musiała kupić w jednym z miejsc sprzedaży" – czytamy w komentarzu nadesłanym przez Anię Martin z Warsaw Creatives.

    Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl

    Kim jest Magda Butrym?

    Magda Butrym pochodzi z Zabrza. Ukończyła Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Równocześnie stawiała pierwsze kroki zawodowe m.in. jako stylistyka w TVP.

    Jej pierwszy butik Portofino zakończył działalność po jednym wiosenno-letnim sezonie. W 2010 r. Butrym została projektantką w domu mody La Mania Joanny Przetakiewicz. Pracowała tam trzy lata. W 2014 r. zaczęła znów pracować na własne nazwisko.

    Ubrania Butrym nosiły takie gwiazdy jak: Margot Robbie, Lady Gaga, Jennifer Lawrence, siostry Kardashian, Lily James czy Irina Shayk.

    Projekty można kupić w ponad 150 punktach dystrybucji. Platforma Net-a-Porter podaje, że w 2017 r. projektantka sprzedała tam ponad 90 proc. asortymentu.

    Na oficjalnej stronie Butrym można znaleźć m.in. buty, bluzki, eleganckie spodnie, sukienki, bieliznę, kostiumy kąpielowe, biżuterię, torebki i akcesoria do włosów. Magda Butrym pozostają luksusową marką niszową – o pokazach mody z jej projektami raczej nie jest zbyt głośno.

    Czytaj także: