INNPoland_avatar

Kolejne czystki kadrowe po zmianie władzy. Stanowisko stracił szef PWPW

Adam Bysiek

19 stycznia 2024, 08:07 · 3 minuty czytania
W ostatnich dniach doszło do istotnych zmian na najwyższym szczeblu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Piotr Ciompa, dotychczasowy prezes spółki, został odwołany z zajmowanego stanowiska, a na jego miejsce powołano Piotra Michalskiego jako wiceprezesa zarządu.


Kolejne czystki kadrowe po zmianie władzy. Stanowisko stracił szef PWPW

Adam Bysiek
19 stycznia 2024, 08:07 • 1 minuta czytania
W ostatnich dniach doszło do istotnych zmian na najwyższym szczeblu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Piotr Ciompa, dotychczasowy prezes spółki, został odwołany z zajmowanego stanowiska, a na jego miejsce powołano Piotra Michalskiego jako wiceprezesa zarządu.
Piotr Ciompa odwołany z funkcji prezesa PWPW Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Decyzja o odwołaniu Piotra Ciompy z funkcji prezesa PWPW była ogłaszana po analizie osiągnięć spółki i bieżących kierunków rozwoju. Jest to kolejna z rządu decyzja kadrowa w ramach zmian zapowiadanych w kampanii wyborczej przez obóz rządzący.


Zmiany kadrowe w PWPW – prezes odwołany

PWPW odgrywa znaczącą rolę w polskim sektorze produkującym papiery wartościowe, a także w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa dokumentów. Zmiany personalne na najwyższym szczeblu zarządzania mają wpłynąć na kierunek rozwoju spółki po zmianie władzy.

– W dniu 18 stycznia 2024 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki podjęło uchwały o odwołaniu Piotra Ciompy z funkcji Prezesa Zarządu, Piotra Wojcieszka z funkcji Wiceprezesa Zarządu i Mariusza Kujawskiego z funkcji Członka Zarządu PWPW – przekazano w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych na portalu X.

W wyniku nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A., Piotr Michalski został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu. Decyzja ta stanowi część zmian na najwyższym szczeblu zarządzania, które mają wpływ na rozwój i strategię kluczowych państwowych spółek.

Roszady na najwyższych stanowiskach

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. pełni szczególną rolę jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Nadzór właścicielski nad spółką sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zmiany personalne na szczeblu zarządu są rezultatem nowych wyzwań biznesowych, jakie koalicja rządząca stawia przed spółką, a także strategicznych działań w kontekście rozwoju i wdrażania zapowiadanych w kampanii innowacji.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych ogłosiła w czwartek zmiany w swoim zarządzie, witając w nim nowego członka - Jacka Trabczyńskiego.

Jacek Trabczyński jest absolwentem Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, gdzie zdobył wiedzę na kierunkach analiza ekonomiczna przedsiębiorstwa oraz rachunkowość zarządcza. Jego umiejętności zostały dodatkowo rozwinięte poprzez studia podyplomowe z bezpieczeństwa i higieny oraz ergonomii pracy. Notka biograficzna na stronie PWPW podkreśla, że Jacek Trabczyński jest związany ze spółką od 1994 roku, początkowo pracując w Drukarni Skarbowej.

Zanim dołączył do zarządu PWPW, Jacek Trabczyński pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność". Jego doświadczenie zawodowe i zaangażowanie w sprawy pracownicze mogą przynieść wartościowy wkład w zarządzanie spółką.

Czytaj także: https://innpoland.pl/203294,miotla-dotarla-do-zus-u-szefowa-zakladu-bedzie-odwolana

Rządowa miotła w kluczowych spółkach

Jak informowaliśmy w INNPoland, wcześniej premier Donald Tusk podjął decyzję o odwołaniu prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Gertrudy Uścińskiej – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w środę. Decyzję tę poprzedził wniosek złożony przez ministrę rodziny, pracy i polityki społecznej, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk.

Decyzja o odwołaniu Gertrudy Uścińskiej z funkcji szefowej ZUS została ogłoszona w środę przez premiera Donalda Tuska. To spodziewane posunięcie w kontekście strukturalnych zmian, jakie obecny rząd zamierza wprowadzić w obszarze ubezpieczeń społecznych.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, złożyła wcześniej wniosek o odwołanie szefowej ZUS, argumentując go koniecznością dostosowania instytucji do nowych wyzwań.