Oficjalnie od 1 lutego 2025 roku dniem wolnym od pracy będzie 24 grudnia, ale planować warto już teraz. Szczególnie że Wigilia wypada w środę, a więc biorąc wolne na poniedziałek i wtorek zyskujemy aż 9 dni na świąteczny wypoczynek. Przyjrzyjmy się, jak zaplanować urlopy na nowy rok.
Dni wolne w 2025 roku
Praktycznie możemy już liczyć, że nie licząc niedziel, ustawowo przysługuje nam 14 dni wolnych od pracy na święta państwowe i kościelne.
Ile czasu mamy do rozdysponowania? W 2025 roku rośnie nasza płaca minimalna, ale dla osób zatrudnionych na umowę o pracę wymiar płatnego urlopu wypoczynkowego pozostaje bez zmian – 20 dni jeśli pracownik przepracował mniej niż 10 lat, lub 26 dni jeśli przepracował więcej, niż dekadę.
Zobacz także
Kiedy brać wolne w 2025 roku?
Nowy Rok mamy już za sobą, a niektórzy zapewne już korzystają z długiej przerwy aż do poniedziałku 6 stycznia. Kolejny długi weekend wypadnie 21 kwietnia.
Jeśli chcemy zyskać 4 dni nieprzerwanego wypoczynku, bierzmy urlopy na te daty: 2 maja, 20 czerwca i 10 listopada.
I jak wspominaliśmy na wstępie, jeśli wywalczymy urlop na 22 i 23 grudnia 2025 roku, dzięki Wigilii wolnej od pracy, zyskamy łącznie 9 dni wolnego.