Oto dlaczego warto przenieść się do chmury. Nowy wywiad interaktywny z cyklu “Co teraz”

Natalia Gorzelnik
Rok 2021 otworzył drzwi do kolejnej dekady, która upłynie pod znakiem udoskonalania technologii i polepszania jakości życia. To wszystko może się ziścić dzięki transformacji cyfrowej, której fundamentem są technologie chmurowe. W najnowszym odcinku “Co teraz” Natalia Gorzelnik i zaproszeni goście - Thomas Duschek, prezes SAP Polska oraz Michał Potoczek, prezes Chmury Krajowej - opowiedzą o tym jak chmura może zmienić nasze biznesy. Wspólnie zastanowią się też nad tym jak sprawić, by nasze firmy stały się bardziej “smart”.
fot. naTemat

Firma w chmurze

Transformacja cyfrowa to proces, dzięki któremu łatwiej jest nadążyć za zmieniającym się w ekspresowym tempie postępem technologicznym. Pod tym pojęciem mieszczą się m.in. internet rzeczy, Big Data, uczenie maszynowe, blockchain, no i właśnie - chmura obliczeniowa. Dzięki nim przenoszenie danych oraz korzystanie z aplikacji jest szybsze i nie wymaga gromadzenia potężnego sprzętu obliczeniowego w siedzibie firmy.

Pretekstem do spotkania z Thomasem i Michałem jest podjęcie współpracy SAP Polska z Operatorem Chmury Krajowej. Użytkownicy systemów SAP mogą korzystać z nich na jednej z platform oferowanych przez Chmurę Krajową. Natomiast klienci Chmury Krajowej otrzymają możliwość dołączenia do swojego portfolio wykorzystywanych narzędzi i rozwiązań oferowanych przez SAP.

– Łączymy siły, by jeszcze skuteczniej wspierać polskie firmy w procesach transformacji, dostarczając razem nowoczesne narzędzia do optymalizacji procesów i efektywnego zarządzania potencjałem firm w zwinnym środowisku chmurowym – mówi Michał Potoczek.

– Nasi klienci udowodnili, że rozwiązania chmury obliczeniowej są kluczowe dla ich przedsiębiorstw. Pomagają tworzyć lepsze doświadczenia klientów i wykorzystywać takie technologie jak Big Data czy sztuczna inteligencja. Umowa zawarta z OChK umożliwi wsparcie, gwarantując transfer zasobów do bezpiecznej infrastruktury chmurowej oferowanej przez Chmurę Krajową – dodaje Thomas Duschek.

A co ta współpraca oznacza w praktyce? I czy korzystanie z chmury na pewno jest bezpieczne? Sprawdźcie sami w kolejnym wideo z cyklu “Co teraz”.

Artykuł powstał we współpracy z SAP.