Przed PPK uciekają nawet pracownicy Kancelarii Sejmu. Rząd nie zdołał ich przekonać
Pracownicze Plany Kapitałowe nie cieszą się powodzeniem wśród pracowników Kancelarii Sejmu. Z udziału we flagowym programie rządu zrezygnowało aż 65 proc. osób obsługujących izbę niższą parlamentu.
PPK jako sposób na oszczędzanie
Jak pisaliśmy niedawno w INNPoland.pl, coraz więcej osób zaczyna traktować PPK jako dodatkowe źródło dochodów, ponieważ w dalszym ciągu nie chce powierzać państwu swoich pieniędzy na lata. Przybywa w związku z tym osób, które wypłacają pieniące nawet co miesiąc.Instytucję zwrotu środków z planu kapitałowego niektórzy traktują jako sposób na dodatkowy zarobek. Okazuje się, że niektórzy zamiast wypisać się z PPK, decydują się pozostać uczestnikiem programu kapitałowego, ale z jednoczesnym zamiarem wycofywania tych środków. A do wpłat z pensji dopłaca przecież niemało ich pracodawca.
Oczywiście jest to sprzeczne z założeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), czyli oszczędzaniem na starość. Ale przepisy nie dość, że nie zabraniają regularnych wypłat, wręcz przeciwnie – gwarantują taką możliwość.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl