Sprawdziłam, jak to jest spadać z 46. piętra. Skyfall Warsaw robi wrażenie

Natalia Gorzelnik
To pierwsza taka atrakcja w Europie i jedna z nielicznych na świecie. Na 46 piętrze wieżowca Warsaw Unit - w przestrzeni Skyfall Warsaw - znajduje się platforma widokowa z przeszkloną podłogą, która wychyla się na zewnątrz budynku o 15 stopni. Dziennikarka InnPoland - jako jedna z pierwszych - przetestowała to doświadczenie.
Ruchomy taras widokowy znajduje się na wysokości około 190 metrów Fot. Piotr Molecki/East News

Skyfall Warsaw

Odwiedzający Skyfall Warsaw będą mogli liczyć nie tylko na spektakularne widoki - przeszklona przestrzeń znajduje się ponad 70 metrów wyżej od tarasu widokowego w Pałacu Kultury i Nauki - ale też z dawką ekstremalnych wrażeń.

Sercem miejsca jest znajdująca się na wysokości niemal 200 metrów czteroosobowa platforma ze szklaną podłogą, która wychyla się na zewnątrz budynku o 15 stopni.

Nasza dziennikarka, Natalia Gorzelnik - miała okazję przetestować to doświadczenie.
Podobne atrakcje można znaleźć dopiero za oceanem. W Chicago w budynku Willis Tower znajduje się posiadający szklaną podłogę Skydeck, a w wieżowcu 360 Chicago zainstalowano wychylający się Tilt. Skyfall Warsaw łączy obie te atrakcje, stając się jedynym takim miejscem na świecie.

Jak odwiedzić Skyfall Warsaw?

Na razie przestrzeń jest otwarta na eventy. Jej powierzchnia użytkowa to 500 mkw., co daje możliwość organizacji spotkań nawet dla 200 osób. Są tu trzy sale z opcją wynajmu na wyłączność. Można zorganizować szkolenie, imprezę firmową albo... urodziny.


Od przyszłego roku na szczyt Warsaw Unit będą mogli wjeżdżać turyści. Bilet będzie kosztował około 40 złotych. Zwiedzanie będzie możliwe prawdopodobnie już w pierwszym kwartale 2022.

– Chcemy, by to miejsce żyło. Poza weekendowymi, turystycznymi odwiedzinami, codziennie będzie tu działał koktajl bar – mówi Edyta Popławska, manager Skyfall Warsaw. Na każdy wjazd będzie trzeba co prawda kupić bilet, ale będzie go można rozliczyć w rachunku na barze.

Najpiękniejsza panorama Warszawy

Pomysł na powstanie niezwykłej atrakcji powstał w czasie... Nocy Muzeuów. Firma Ghelamco zaangażowała się w jej organizację i udostępniła do zwiedzania swoje biuro na 41 piętrze Warsaw Spire. Nie spodziewała się tak ogromnej popularności. Przybyły tysiące gości.

– To był zwykły wjazd do recepcji naszej firmy z widokiem na Warszawę. Podczas pierwszej Nocy Muzeów, żeby wpuścić wszystkich zainteresowanych, spędzilśmy w biurze naprawdę całą noc – uśmiecha się Radosław Górecki, rzecznik prasowy Ghelamco. I dodaje, że to wydarzenie było inspiracją do tego, by dać Warszawie taki punkt widokowy "na stałe":
Radosław Górecki

To jest zbieżne z filozofią naszej firmy. Chcemy, by część budowanych przez nas biurowych nieruchomości trafiała w ręce mieszkańców Warszawy - w atrakcyjnej formie.

Jak przypomina rzecznik Ghelamco przy biurowcu Warsaw Spire firma stworzyła plac Europejski, a Warsaw HUB połączyła z metrem "kosmicznym" łącznikiem zaprojektowanym przez Maca Stopę z pracowni Massive Design. Mac jest również projektantem wnętrz w Warsaw Skyfall.

Warsaw Unit

Warsaw Unit to prawdziwy smart-biurowiec - jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców w Polsce. Za projekt architektoniczny odpowiada Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt. Zarządcą budynku jest CBRE, międzynarodowa firma doradcza, która ma w nim także swoją siedzibę. Wśród najemców budynku znajdują się także firma ubezpieczeniowa Warta.

W budynku został zastosowany Signal OS, autorski system operacyjny dla budynków. Użytkownicy otrzymują m.in. dostęp do aplikacji mobilnej, która umożliwia wejście do budynku czy możliwość zapraszania gości i rezerwację miejsc parkingowych.

Wieżowiec został również wyposażony w innowacyjne rozwiązania, które umożliwią błyskawiczne przejście biur w tzw. tryb pandemii. To m.in. lampy UV zainstalowane w windach (będą uruchamiane w kabinach w trybie "stand by") oraz w systemach klimatyzacji.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl