Bilety wyprzedane najszybciej w historii, rekordowa liczba start-upów. Rusza Web Summit
- Web Summit zostanie zorganizowany w Lizbonie w dniach 1-4 listopada
- Weźmie w nim udział rekordowa liczba start-upów
- W tym roku organizatorzy zaproponują cztery nowe obszary tematyczne
Web Summit wraca z przytupem. Rekordowa liczba start-upów
Web Summit to największe wydarzenie technologiczne na świecie. Przez dwa lata organizatorzy zmagali się z ogromnymi problemami z powodu pandemii COVID-19.
– Na początku 2021 r. wyglądało na to, że Web Summit może nie przetrwać. Jako zespół zebraliśmy się i przeszliśmy przez zeszły rok. To jest niezwykły powrót. W ciągu ostatnich 18 miesięcy udało nam się wyjść z dołka i dobrnąć do najlepszego roku w historii – przyznaje Paddy Cosgrave, założyciel i dyrektor generalny Web Summit.
Powrót jest spektakularny – w tym roku bilety na Web Summit wyprzedały się najszybciej w historii. Poza tym w wydarzeniu weźmie udział rekordowa liczba start-upów.
70 tys. osób i prelegenci z Google czy Amazona
Tegoroczny Web Summit zostanie zorganizowany w Lizbonie w dniach 1-4 listopada. W stolicy Portugalii pojawi się 70 tys. uczestników, 2 630 start-upów i firm z ponad 100 krajów (najwięcej z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Niemiec, USA i Holandii). W evencie będzie uczestniczyć 1 120 inwestorów i 1040 prelegentów.
Wśród ekspertów, którzy zabiorą głos na Web Summit są przedstawiciele największych firm technologicznych takich jak: Amazon, Apple, Facebook, Google czy Microsoft. Prelegentami będą także osoby reprezentujące sto najszybciej rozwijających się start-upów.
Wśród specjalistów pojawią się także amerykański językoznawca i autor Noam Chomsky, współzałożyciel Airbnb Nathan Blecharczyk czy dyrektor generalny Yuga Labs Nicole Muniz. To właśnie oni – w obliczu kryzysu klimatycznego i nadciągającej recesji – będą prognozowali, w jakim świecie będziemy żyć przed kilka następnych lat.
Jakie nowości na Web Summit w tym roku?
Tym razem organizatorzy Web Summit postanowili stworzyć cztery zupełnie nowe obszary, aby przyjrzeć się branżom o największym znaczeniu. "Verified" będzie gościć najbardziej fascynujących influencerów i twórców z różnych zakątków świata. Na "Book Summit" czołowi naukowcy i pisarze zajrzą do świata fikcji, wydawnictw, krytyki literackiej i nowej literatury faktu.
"Security Summit" skupi się na regulacjach, danych online i bezpieczeństwie, a także na Web3, metaverse i globalnej wojnie cybernetycznej. "Crypto" będzie okazją do sprawdzenia, jaka przyszłość czeka rynek kryptowalut i Web 3.
Troska o klimat i promocja kobiet
Organizatorzy Web Summit stawiają sobie za cel, aby start-upy, które biorą udział w wydarzeniu, działały na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Do uczestnictwa zapraszają inwestorów, których działalność przynosi pozytywny wpływ na środowisko.
W tym roku Toptal będzie współpracował z Web Summit, aby zorganizować również inne wydarzenie – Women in Tech Lounge. Podczas tego szczytu kobiety mają wymieniać się doświadczeniami biznesowymi i wezmą udział w masterclassach.
Od debiutu w 2015 r. Web Summit odnotował duży wzrost udziału kobiet. Jeszcze w 2016 r. kobiety stanowiły 42 proc. uczestników, a w 2021 r. - już 50,5 proc. W zeszłym roku na Web Summit po raz pierwszy pojawiło się więcej kobiet niż mężczyzn.
Czytaj także: https://innpoland.pl/185791,huawei-matebook-x-pro-test-opinie-cena-recenzja