Szukasz pomysłu na życzenia walentynkowe? Oto 4 wierszyki od ChatGPT

Redakcja INNPoland
14 lutego 2023, 09:58 • 1 minuta czytania
Nie masz pomysłu na życzenia z okazji walentynek? Z pomocą przychodzi sztuczna inteligencja. ChatGPT przygotował dla nas cztery wierszyki, które mogą sprawdzić się w dniu zakochanych.
ChatGPT napisał wierszyki z okazji walentynek Fot. Koen van Weel/HOLLANDSE HOOGTE/East News, Screen ChatGPT
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Wierszyki na walentynki. ChatGPT ma cztery propozycje

Sztuczna inteligencja nie przestaje zaskakiwać. Tym razem redakcja INNPoland.pl postanowiła przetestować twórcze możliwości ChatGPT.

Poprosiliśmy o ułożenie czterech wierszyków z okazji walentynek. Spójrzcie, co wygenerowała sztuczna inteligencja. Trochę w stylu ciocinych memów z życzeniami "smacznej kawusi", ale może komuś się przydadzą.

"Drogi mój walentynku, dziś życzenia ci składam, Niech miłość nasza kwitnie, nic jej nie zagłusza, Walentynkowe serce, niech zawsze nam towarzyszy szczęście i uśmiech na ustach".

Druga propozycja również może się sprawdzić w dniu zakochanych.

"Z okazji walentynek życzę Ci, mój skarbie, By w naszej miłości nigdy nie zabrakło magii, Niech każdy dzień z Tobą to uśmiech i radość prawdziwa".

Początek trzeciego wierszyka jest na tyle uniwersalny, że pasuje także na inne święta.

"Niech dziś każde Twoje marzenie się spełni, Niech Twój uśmiech będzie szeroki i szczery jak nigdy, Walentynkowe życzenia dla Ciebie, moja miłości największa!".

Jednak ChatGPT przygotował wierszyki nie tylko dla partnerów. Z czwartej opcji mogą skorzystać osoby, które chcą złożyć życzenia zakochanym.

"W dniu zakochanych, z serca życzenia płyną, Niech miłość Wasza kwitnie i rozwija się każdego dnia, Niech Wasze serca biją zawsze w jednym rytmie, zawsze razem".

ChatGPT zdał maturę z języka polskiego

Walentynki to nie pierwszy raz, kiedy ChatGPT popisuje się swoimi możliwościami. W połowie stycznia redakcja INNPoland.pl postanowiła sprawdzić, czy sztuczna inteligencja jest w stanie rozwiązać maturę z języka polskiego.

Poprosiliśmy, aby sztuczna inteligencja rozwiązała ubiegłoroczny arkusz zadań maturalnych na poziomie podstawowym. – Odpowiedzi AI na pytania maturalne są... bardzo ładne, napisane relatywnie dobrym językiem. Chociaż zauważyłem pewną prawidłowość: im dłuższe zdania, tym jest gorzej – oceniał w rozmowie z INNPoland.pl polonista Wojciech Rzehak.

Z kolei w USA ChatGPT zdał USMLE, czyli serię trzech egzaminów, które trzeba zdać, aby otrzymać licencję medyczną. Platforma uzyskała między 52,4 a 75 proc. Aby zostać lekarzem, trzeba uzyskać co najmniej 60 proc., więc ChatGPT poradził sobie lepiej niż niejeden lekarz. Jednak medycy przestrzegają przed wychwaleniem sztucznej inteligencji, która ani "nie rozumuje", ani "nie myśli".

Jak korzystać z ChatGPT?

ChatGPT to platforma sztucznej inteligencji, która pozwala na konwersację z botami. System posługuje się ludzkim językiem na tyle sprawnie, że potrafi napisać np. wypracowanie.

Możliwości sztucznej inteligencji może przetestować każdy, kto pozytywnie przejdzie test bezpieczeństwa i potwierdzi, że nie jest robotem. Następny krok to logowanie do platformy. Najszybszą opcją jest wykorzystanie konta Google. Drugi etap weryfikacji to podanie kodu wysłanego w wiadomości SMS.

ChatGPT poprosi o podanie imienia i nazwiska. Dzięki temu będzie bezpośrednio komunikował się z użytkownikiem. Aby zacząć konwersacje, wystarczy wpisać pytanie w pustym okienku.

Czytaj także: https://innpoland.pl/188926,sztuczna-inteligencja-polak-wsrod-tworcow-chatgpt-to-wojciech-zaremba