Te aplikacje pozwolą ci szybko znaleźć nagrobek na cmentarzu. Z nimi nie zabłądzisz wśród alejek
Na cmentarzach przez rok wiele może się zmienić i łatwo zgubić drogę. Aplikacje dostępne w sieci mogą pomóc w znalezieniu właściwego nagrobka, bez czasochłonnego błądzenia po alejkach. Praktycznych propozycji nie brakuje.
Aplikacje na Wszystkich Świętych
Grobonet.com to ogólnopolska wyszukiwarka grobów, która jest połączona z bazą ponad 2500 cmentarzy w kraju. Jest na bieżąco aktualizowana przez administratorów obiektów.
Jest prosta. Żeby namierzyć miejsce pochówku konkretnej osoby, należy wpisać odpowiednie dane w wyszukiwarce: imię i nazwisko, województwo i miasto. Po kliknięciu komendy "szukaj" wyświetlą się wyniki.
Strona Mogiły.pl ma podobne funkcje co Grobonet.com. Ma jednak inną wyszukiwarkę. "Lupka w prawym górnym rogu, pokazuje wyniki z różnych lokalizacji już po wpisaniu zaledwie 3 znaków. Lista grobów przypisanych, na przykład do konkretnego nazwiska pokazuje się w formie informacji zawierającej: imię, nazwisko, lokalizację, daty urodzenia i śmierci, a także zdjęcie nagrobku.
Wyszukiwanie można dopasować, przestawiając widok na województwa lub diecezje.
Aplikacja do szukania grobów na Wszystkich Świętych
Nagrobki zmarłych można także namierzyć za pośrednictwem ecmentarze.pl. Witryna dysponuje danymi na temat 676110 grobów, p 1 132 147 pochowanych i o 572 cmentarzach. Cmentarz i groby można znaleźć za pośrednictwem wyszukiwarki na stronie.
Bazy w wyszukiwarkach nie zawsze uwzględniaj wszystkie miejscowości w Polsce. Dlatego dodatkową pomocą są lokalne wyszukiwarki cmentarne.
Portal geekweek.interia.pl wymienia, że swoje wyszukiwarki miejsca pochówku stworzyły zarządy cmentarzy komunalnych w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, czy Gdańsku.
Narzędzia online do wyszukiwania bliskich, są dostępne nie tylko w witrynie internetowej, ale także w postaci aplikacji.
Za pośrednictwem programu na smartfon można namierzyć pochowanych w m.in.: Starych Powązkach, cmentarzach w Szczecinie, grobach w Środzie Wielkopolskiej, czy w Koszalinie. Warto też sprawdzić, czy Twoje miasto nie wprowadziło swojego rozwiązania.
Czytaj także: https://innpoland.pl/209204,ukraincy-kupili-polskiego-ursusa-przyszlosc-ciagnikow-wyjasni-sie-niedlugo