logo
Zwolnienia w RASP Fot. Wojciech Olkuśnik/East News
Reklama.
  • Spółka Ringier Axel Springer Polska zapowiedziała masowe zwolnienia
  • W czwartek zarząd firmy spotkał się z działającymi w niej związkami zawodowymi
  • Od nowego roku będą zamknięte papierowe wydanie tygodnika "Auto Świat" i serwisy Vod oraz Literia
  • Masowe zwolnienia u właściciela Onetu

    Spółka Ringier Axel Springer Polska jest właścicielem ponad 20 marek prasowych i internetowych, w tym Onetu, "Faktu", Medonetu czy Noizz. Dwa tygodnie temu RASP zapowiedział grupowe zwolnienia, które mogą objąć ponad 100 osób.

    11 października Ringier Axel Springer Polska poinformował o tym w komunikacie, który zacytował "Press".

    Zarząd Ringier Axel Springer Polska zdecydował o podjęciu konkretnych działań w reakcji na postępujące spowolnienie rynku i drastyczny wzrost kosztów. W konsekwencji zarząd podjął decyzję o redukcji zatrudnienia w firmie oraz ograniczeniu kosztów. Jednocześnie, aby wesprzeć osoby najbardziej dotknięte rosnącymi kosztami, Ringier Axel Springer Polska zaoferuje jednorazowe wsparcie finansowe dla najmniej zarabiających pracowników.

    Ringier Axel Springer Polska

    Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl

    Po raz pierwszy z przedstawicielami związków zawodowych zarząd spotkał się we wtorek po ogłoszeniu komunikatu. Związkowcy domagali się zmniejszenia liczby zwalnianych pracowników oraz podwyższenia odpraw dla osób, które będą rozstawać się z firmą.

    Co się zmieni w RASP-ie?

    Według pierwotnych ustaleń właściciela Onetu od nowego roku:

  • zostanie zwolnionych ponad 100 osób,
  • zostanie zamknięte papierowe wydanie tygodnika „Auto Świat” oraz serwisy Vod.pl i Literia.pl.,
  • "Przegląd Sportowy" będzie ukazywał się tylko dwa razy w tygodniu,
  • pracownicy firmy będą musieli przychodzić do pracy w biurze co najmniej dwa razy w tygodniu, między wtorkiem a czwartkiem.
  • Spotkanie zarządu RASP ze związkami zawodowymi

    W czwartek po raz kolejny z kierownictwem spotkały się działające w RASP-ie związki zawodowe. Jak dowiedziały się "Wirtualne Media", doszło do pewnych ustaleń, ale przedstawiciele związków nie informują na razie o szczegółach.

    – W tej chwili nic nie możemy powiedzieć, ale będzie w tej sprawie jutro komunikat. O wszystkim najpierw muszą dowiedzieć się pracownicy – powiedział cytowany przez "Wirtualne Media" Marcin Terlik, przedstawiciel Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza działającej przy RASP.

    Jego słowa potwierdził Mariusz Kotowski, który jest przewodniczącym NSZZ "Solidarność" w RASP. – Jutro prawdopodobnie będzie komunikat, ustaliliśmy wspólnie jako strona społeczna i zarząd, że na razie nie będziemy nic komentować publicznie – mówił. Czytaj także: Zaraz stracisz pracę. 6 sygnałów, że twój szef chce cię zwolnić

    Zwolnienia w Pekao

    Jak pisaliśmy w innym artykule w INNPoland, masowe zwolnienia dotknęły również pracowinków banku Pekao S.A. W ramach strategii "Siła Żubra". Według komunikatu pracę miało stracić 950 osób, a 620 miało otrzymać zmienione warunki zatrudnienia.

    Czytaj także: