Masowe zwolnienia u właściciela Onetu
Spółka Ringier Axel Springer Polska jest właścicielem ponad 20 marek prasowych i internetowych, w tym Onetu, "Faktu", Medonetu czy Noizz. Dwa tygodnie temu RASP zapowiedział grupowe zwolnienia, które mogą objąć ponad 100 osób.
11 października Ringier Axel Springer Polska poinformował o tym w komunikacie, który zacytował "Press".
Ringier Axel Springer Polska
Po raz pierwszy z przedstawicielami związków zawodowych zarząd spotkał się we wtorek po ogłoszeniu komunikatu. Związkowcy domagali się zmniejszenia liczby zwalnianych pracowników oraz podwyższenia odpraw dla osób, które będą rozstawać się z firmą.
Co się zmieni w RASP-ie?
Według pierwotnych ustaleń właściciela Onetu od nowego roku:
Spotkanie zarządu RASP ze związkami zawodowymi
W czwartek po raz kolejny z kierownictwem spotkały się działające w RASP-ie związki zawodowe. Jak dowiedziały się "Wirtualne Media", doszło do pewnych ustaleń, ale przedstawiciele związków nie informują na razie o szczegółach.
– W tej chwili nic nie możemy powiedzieć, ale będzie w tej sprawie jutro komunikat. O wszystkim najpierw muszą dowiedzieć się pracownicy – powiedział cytowany przez "Wirtualne Media" Marcin Terlik, przedstawiciel Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza działającej przy RASP.
Jego słowa potwierdził Mariusz Kotowski, który jest przewodniczącym NSZZ "Solidarność" w RASP. – Jutro prawdopodobnie będzie komunikat, ustaliliśmy wspólnie jako strona społeczna i zarząd, że na razie nie będziemy nic komentować publicznie – mówił. Czytaj także: Zaraz stracisz pracę. 6 sygnałów, że twój szef chce cię zwolnić
Zwolnienia w Pekao
Jak pisaliśmy w innym artykule w INNPoland, masowe zwolnienia dotknęły również pracowinków banku Pekao S.A. W ramach strategii "Siła Żubra". Według komunikatu pracę miało stracić 950 osób, a 620 miało otrzymać zmienione warunki zatrudnienia.