Ryaniar zapewnia, że liczba połączeń z popularnymi destynacjami na krótkie wypady, takie jak Budapeszt, Bruksela, Eindhoven, Londyn, Madryt czy Rzym nie będzie redukowana.
Znana i tania linia lotnicza planuje ekspansję w Polsce. Podczas dzisiejszej konferencji ogłoszono, że Ryanair zakłada wzrost oferowanych połączeń z Polski aż o 10 procent w 2024 roku. Oznacza to, że z usług przewoźnika ma skorzystać aż 18 milionów pasażerów.
Jako największa linia lotnicza w Polsce, Ryanair ogłasza największy w historii rozkład z Polski na lato 2024. Oferujemy 30 nowych tras, w tym do słonecznych kurortów takich jak Alicante, Chania, Malta, Palma, Pafos i Zadar.
Ryanair przedstawił dziś co dokładnie obejmuje rozkład S24 w Polsce:
Linie podczas prezentacji założeń na 2024 roku zwrócił uwagę na istotny problem związany ze sposobem funkcjonowania lotniska w podwarszawskim Modlinie. Tutaj odnotowano spadek ruchu na lotnisku w Modlinie o 14 proc. z powodu wyższych opłat i braku rozbudowy terminala.
– Podczas gdy Ryanair nadal inwestuje i rozwija trasy oraz ruch na lotnisku Chopina w Warszawie i siedmiu innych lotniskach w Polsce, Warszawa Modlin utraci 15 tras, 1 samolot oraz zanotuje spadek ruchu o 14 proc., z powodu braku przeprowadzenia przez zarząd Modlina rozbudowy terminala oraz uzgodnienia długoterminowej umowy z największą i najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie – twierdzą przedstawiciele przewoźnika.
Irlandzka linia lotnicza zwraca uwagę, że brak rozbudowy infrastruktury Modlina oraz wzrost opłat lotniskowych szkodzi ruchowi lotniczemu, turystyce i miejscom pracy w regionie mazowieckim.
Ryanair zamknął 15 tras, przeniósł 1 samolot B737 (do Krakowa), zmniejszył częstotliwość na 16 innych trasach z Modlina, podczas gdy nowoczesne lotniska, takie jak Chopin, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Łódź i inne na terenie Polski, korzystają z rekordowego wzrostu ruchu lotniczego i inwestycji Ryanair.
Aby uczcić rekordowy rozkład lotów S24 w Polsce, Ryanair uruchomił trzydniową wyprzedaż miejsc z cenami od 99 PLN, dostępną wyłącznie na własnej stronie internetowej.
Jak informowaliśmy w INNPoland, linie lotnicze wprowadzają istotne zmiany dotyczące bagażu. Turyści nie wniosą na pokład tzw. smart bagów. Na takie zmiany zdecydowali się znani przewoźnicy m.in. Ryanair i Wizz Air.
Są to inteligentne torby, które pozwalają na ładowanie baterii w smartfonie i umożliwiają łączność z internetem. Dzięki temu pasażer ma w trakcie lotu dostęp do prądu, sieci i Bluetooth.
Na ograniczenia we wnoszeniu takiego bagażu zdecydowało się kilka znanych przewoźników. Taką decyzję podjęły m.in. linie lotnicze Ryanair, Wizz Air, British Airways i Lufthansa. To nowość, ale tylko wśród europejskich przewoźników – amerykańskie linie lotnicze wprowadziły takie zasady już w 2018 r.