Komunijne garden-party. Ile kosztuje wynajem namiotu na przyjęcie w ogrodzie?
Komunie uratowane! Zgodnie z nowymi przepisami, od połowy maja będzie można organizować uroczystości rodzinne do 25 osób pod gołym niebem. A to oznacza, że tegoroczny sezon komunijny przebiegnie pod hasłem "garden party".
Komunie 2021
Zgodnie z zapowiadanym przez rząd odmrażaniem gospodarki, od połowy maja pojawi się możliwość organizacji przyjęć na świeżym powietrzu, w ramach ogródka, z limitem do 25 osób. W ten sposób - i z zachowaniem reżimu sanitarnego - będą mogły być organizowane w tym czasie komunie, wesela i wydarzenia kulturalne.Od 29 maja limit zwiększy się do 50 osób, a imprezy będą mogły być organizowane także w zamkniętych pomieszczeniach, na przykład w salach, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Okres komunijny zwyczajowo kończy się jednak w ostatnią niedzielę maja (30.05), więc większość będzie mogła skorzystać z pierwszej możliwości - goszczenia rodziny w ogrodach. Rodzice dzieci, które w tym roku przystępują do komunii, już wcześniej wyczuli w jakim kierunku będzie szło luzowanie gospodarki. Jak donosi money.pl, firmy które zajmują się wynajmem namiotów ogrodowych od kilku dni cieszą się wzmożonym zainteresowaniem ich usługami.
Komunia w namiocie na ogrodzie
Wynajem namiotu na 25 osób to koszt zaczynający się od 500 złotych. W cenę wliczony jest transport i montaż. Do tego można wynająć również stoły i krzesła. Większość ogłaszających się w sieci osób oferuje od razu cały pakiet.– Mamy spore zainteresowanie wynajmem namiotów. W przypadku komunii na 25 osób proponujemy namiot 6 na 10 metrów. Dodatkowo stoły i ławki. Przejeżdżamy i rozkładamy. Cena za dobę to 750 zł z transportem i montażem – mówi przedstawicielka jednej z firm.
Jeśli ktoś postanowi kupić własny namiot, to cena będzie wyższa – ponad tysiąc złotych, ale trzeba dodać do tego oczywiście stoły i krzesła lub ławy. Namioty można kupić w każdym markecie budowlanym lub w specjalizujących się w tym sklepach.
Jak jednak pisała Katarzyna Zuchowicz z naTemat.pl, w niektórych parafiach terminy uroczystości przeniesiono. Diecezja Elbląska oznajmiła, że pierwsza komunia i bierzmowanie będą udzielane "dopiero po przejściu głównej fali epidemii. Nie sposób dziś określić termin tych uroczystości".
Z kolei w Zamościu biskup zarządził, że komunie mają być w październiku: "Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego rozwoju sytuacji, postanawiam, że Pierwsze Komunie Święte w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zostają przełożone na październik 2020 r." – ogłosił bp Marian Rojek.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl