Możesz spędzić rok na biegunie! Trwa rekrutacja do polskiej stacji polarnej

Aleksandra Jaworska
Pierwsza całoroczna wyprawa do Hornsundu odbyła się w roku 1957, a od 1978 takie wyprawy organizowane są co roku. Polska Stacja Polarna poinformowała właśnie, że szuka chętnych do kolejnej, 45. wyprawie do stacji polarnej. Rekrutacja trwa do 22 listopada 2022 roku włącznie.
Instytut Geofizyki PAN oszukuje chętnych na wyprawę do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie (fot. 123rf.com/ronstik)

Wyprawa na koło podbiegunowe

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk szuka chętnych do pracy podczas wyprawy do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Poszukiwani specjaliści to: kucharz, geofizyk, meteorolog, specjalista ds. monitoringu środowiska, ale też hydrochemik, informatyk, mechanik i konserwator.

Stacja rekrutuje dwie grupy chętnych - wyłonieni kandydaci w ramach grupy zimującej (całorocznej) będą przebywać na wyprawie od czerwca 2022 roku do lipca 2023 roku Druga grupa, tzw. letnia wyjedzie do stacji w czerwcu 2022 r. Powrót planowany jest na wrzesień 2022 roku. Rekrutacja trwa do 22 listopada włącznie.


IGF PAN poinformował, że mile widziany kompetencjami kandydatów będzie m.in. posiadanie patentów motorowodnych, zaświadczeń ukończenia wszelkiego rodzaju kursów medycznych, doświadczenia terenowego (w szczególności zimowego górskiego) czy znajomość języka angielskiego. Tą nietypową ofertę pracy znajdziecie na stronie IGF PAN w zakładce kariera.

Hybrydowy model pracy

Jeśli nie widzisz siebie na biegunie jest jeszcze pewien rodzaj pracy, który cieszy się popularnością zwłaszcza podczas pandemii. Hybrydowy model pracy, bo o nim mowa, może bowiem podnieść efektywność i wydajność pracowników, a nawet uchronić ich przed chronicznym stresem i wypaleniem zawodowym.

Osoby pracujące zdalnie przyznają, że elastyczne podejście do pracy, w tym możliwość wykonywania obowiązków z domu, pozwala im zachować higienę pracy.

Zdaniem 40 proc. badanych, umożliwienie przez pracodawcę pracy zdalnej jest dla nich przejawem partnerskich relacji, a dla co trzeciego to wyraz uznania ze strony przełożonego - wynika z badania Gumtree.pl, zrealizowanego tuż po pierwszej fali pandemii, która nastąpiła w marcu ub.r.
Czytaj także: Drzemka w pracy lub masaż – tak firmy kuszą pracowników. "Z klientami umawiam się w saunie"

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej INNPoland.pl