Nie masz pomysłu na życzenia wielkanocne? Oto 3 wierszyki od ChatGPT
Życzenia wielkanocne. Trzy propozycje od ChatGPT
Sztuczna inteligencja cały czas zaskakuje swoimi możliwościami. Z okazji Wielkanocy redakcja INNPoland.pl postanowiła przetestować jej artystyczne zdolności.
Poprosiliśmy ChatGPT o przygotowanie trzech wierszyków z życzeniami na Wielkanoc. Po kilku sekundach na ekranie pojawił się gotowy tekst.
Pierwsze życzenia wielkanocne dowodzą, że ChatGPT wie, że w świętach chodzi przede wszystkim o rodzinną i ciepłą atmosferę.
"Niech uśmiech maluje Twoją twarz, a w sercu zagości miłość i spokój, życzę Ci w te Święta Wielkanocne, byś doświadczył bliskości najbliższych!"
Również w drugim wielkanocnym wierszyku sztuczna inteligencja kładzie duży nacisk na emocjonalny charakter świąt.
"Wesołego Alleluja niechaj dźwięczy, w sercu niech nadzieja na lepsze dni gości, niech radość i miłość wśród nas króluje, życzę Ci radosnych i pełnych uśmiechu Świąt Wielkanocnych!"
Najbardziej rozczarowała nas ostatnia propozycja, która brzmi dość koślawo.
"Z jajkiem malowanym w kolorze pastelowym, niech wiosna radość przyniesie w dom, Wielkanocnych świąt z sercem życzę Ci spędzić dobry czas!".
ChatGPT poległ na rymowankach
W żadnym z automatycznie wygenerowanych wierszyków nie pojawiły się rymy, więc poprosiliśmy sztuczną inteligencję o przygotowanie czwartej propozycji. Niestety ChatGPT nie był w stanie ułożyć rymowanki, choć powielaliśmy prośbę czterokrotnie.
Możliwości sztucznej inteligencji może sprawdzić każdy. Wystarczy założyć darmowe konto i potwierdzić cały proces, klikając link wysłany w wiadomości mailowej. Następnie w polu na dole ekrany trzeba wpisać pytanie, na które po kilku sekundach odpowie ChatGPT.
ChatGPT zdał egzamin lekarski i poradził sobie z maturą
Choć twórcze możliwości sztucznej inteligencji mogą pozostawiać wiele do życzenia, to nie można odmówić jej wiedzy. W lutym 2023 r. twórcy medycznego start-upu AnsibleHealth przetestowali możliwości ChatGPT na przykładzie egzaminu lekarskiego. USMLE to seria trzech egzaminów, które trzeba zdać w USA, aby otrzymać licencję medyczną.
ChatGPT odpowiedział na 350 pytań i uzyskał wynik między 52,4 proc. a 75,0 proc. Aby zdać, wystarczy osiągnąć 60 proc. Zatem ChatGPT pochwalił się wiedzą, którą może pozazdrościć mu jeden amerykański lekarz.
Redakcja INNPoland.pl postanowiła także sprawdzić, jak ChatGPT poradzi sobie z maturą z języka polskiego na poziomie podstawowym z 2022 r. – Odpowiedzi AI na pytania maturalne są... bardzo ładne, napisane relatywnie dobrym językiem. Chociaż zauważyłem pewną prawidłowość: im dłuższe zdania, tym jest gorzej – ocenił odpowiedzi Wojciech Rzehak, polonista z Krakowa.
Choć ChatemGPT zachwyca się cały świat, to jego współtwórca – Wojciech Zaremba przekonuje, że "do ideału jeszcze sporo mu brakuje". W rozmowie z gazetą "Forbes" przyznaje, że sztuczna inteligencja to "jedna z najlepszych rzeczy, jakie spotkają ludzkość".
Popularność ChatuGPT rodzi pewne obawy w niektórych państwach. Włochy mają wątpliwości co do przetwarzania danych, więc dopóki firma OpenAI ich nie rozwieje, to mieszkańcy tego kraju nie będą mogli używać chatbota. Taki krok rozważają też inne państwa, ale nie Polska.
Czytaj także: https://innpoland.pl/192752,prompt-enginner-czym-sie-zajmuje-inpost-zatrudnia