Dyrektor KGHM w klubie ze striptizem. Państwowa spółka złożyła zawiadomienie do prokuratury

Grzegorz Mach, były dyrektor w KGHM, na służbowym wyjeździe do Gdańska odwiedził klub nocny. Zapłacił za to pieniędzmi spółki.
Grzegorz Mach, były dyrektor w KGHM, na służbowym wyjeździe do Gdańska odwiedził klub nocny. Zapłacił za to pieniędzmi spółki. 123rf.com
Nocny klub ze striptizem, luksusowy hotel, prywatny jacht i ekstremalnie drogie drinki - tak szalał były już szef KGHM Polska Miedź Grzegorz Mach na służbowym wyjeździe do Gdańska. Koszt imprezy pokryła państwowa spółka, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.


Były dyrektor naczelny Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji w KGHM Polska Miedź S.A. Grzegorz Mach, korzystając z dostępu do pieniędzy państwowej spółki, we wrześniu 2018 r. zorganizował dla 9 osób spotkanie. – W teorii miał tam przedstawić strategię informatyzacji KGHM. W praktyce była to impreza za prawie 100 tys. złotych – donosi „Super Express”.

Impreza z fantazją
Dziennik dotarł do maili, które państwowa spółka wymieniała z firmą organizującą kosztowny wyjazd. Z korespondencji wynika, że panowie „poszaleli” z drinkami, „domawiali jeszcze dodatkowe porcje” i „bawili się z fantazją”.

- Panowie pod przewodnictwem Grzegorza Macha zamieszkali w luksusowym, pięciogwiazdkowym Radisson Blu Hotel Gdańsk. Na spotkanie polecieli oczywiście samolotami. Bawili się na luksusowym jachcie i w nocnym klubie „Ewan”, oferującym erotyczne party – brzmi jeden z cytatów z firmowego maila.

Nocleg w Radissonie to koszt niemal 900 zł za osobę, wieczór w towarzystwie tancerek nocnego klubu Ewan kosztował niemal 3 tys. zł, obiad w Steak House prawie 2,7 tys. zł, wyjazd na pole golfowe - 15 tys. zł, a rejs luksusowym jachtem - ponad 15 tys., jak podaje „SE”.


To niejedyny taki wyjazd
W sumie za każdego uczestnika wyjazdu KGHM musiała zapłacić ok. 10 tys. Uregulowała rachunki, jednak zdecydowała również złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Grzegorza Macha. Spółka uważa, że przez nadużycie udzielonych mu uprawnień wyrządził KGHM znaczną szkodę majątkową.

– Luksusowy wyjazd do Gdańska nie był jedyny, który wzbudził poważne wątpliwości Departamentu Kontroli Wewnętrznej – dodaje dziennik. Główny bohater afery na skomentowanie sprawy „nie miał czasu”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.