Dyrektor KGHM w klubie ze striptizem. Państwowa spółka złożyła zawiadomienie do prokuratury

Grzegorz Mach, były dyrektor w KGHM, na służbowym wyjeździe do Gdańska odwiedził klub nocny. Zapłacił za to pieniędzmi spółki.
Grzegorz Mach, były dyrektor w KGHM, na służbowym wyjeździe do Gdańska odwiedził klub nocny. Zapłacił za to pieniędzmi spółki. 123rf.com
Nocny klub ze striptizem, luksusowy hotel, prywatny jacht i ekstremalnie drogie drinki - tak szalał były już szef KGHM Polska Miedź Grzegorz Mach na służbowym wyjeździe do Gdańska. Koszt imprezy pokryła państwowa spółka, która złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.


Były dyrektor naczelny Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji w KGHM Polska Miedź S.A. Grzegorz Mach, korzystając z dostępu do pieniędzy państwowej spółki, we wrześniu 2018 r. zorganizował dla 9 osób spotkanie. – W teorii miał tam przedstawić strategię informatyzacji KGHM. W praktyce była to impreza za prawie 100 tys. złotych – donosi „Super Express”.

Impreza z fantazją
Dziennik dotarł do maili, które państwowa spółka wymieniała z firmą organizującą kosztowny wyjazd. Z korespondencji wynika, że panowie „poszaleli” z drinkami, „domawiali jeszcze dodatkowe porcje” i „bawili się z fantazją”.

- Panowie pod przewodnictwem Grzegorza Macha zamieszkali w luksusowym, pięciogwiazdkowym Radisson Blu Hotel Gdańsk. Na spotkanie polecieli oczywiście samolotami. Bawili się na luksusowym jachcie i w nocnym klubie „Ewan”, oferującym erotyczne party – brzmi jeden z cytatów z firmowego maila.

Nocleg w Radissonie to koszt niemal 900 zł za osobę, wieczór w towarzystwie tancerek nocnego klubu Ewan kosztował niemal 3 tys. zł, obiad w Steak House prawie 2,7 tys. zł, wyjazd na pole golfowe - 15 tys. zł, a rejs luksusowym jachtem - ponad 15 tys., jak podaje „SE”.


To niejedyny taki wyjazd
W sumie za każdego uczestnika wyjazdu KGHM musiała zapłacić ok. 10 tys. Uregulowała rachunki, jednak zdecydowała również złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Grzegorza Macha. Spółka uważa, że przez nadużycie udzielonych mu uprawnień wyrządził KGHM znaczną szkodę majątkową.

– Luksusowy wyjazd do Gdańska nie był jedyny, który wzbudził poważne wątpliwości Departamentu Kontroli Wewnętrznej – dodaje dziennik. Główny bohater afery na skomentowanie sprawy „nie miał czasu”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Igor IluninIgor Ilunin

Większość ludzi już jest przyzwyczajona do przyswajania danych i multimediów na wielu ekranach. Stąd oczekiwana, że samochody zapewnią podobne możliwości, są naturalne.

Piotr BuckiPiotr Bucki

Czasem na szkoleniach przeprowadzam pewien eksperyment. Proszę uczestników, żeby wskazali lewą i prawą stronę. Nic trudnego. Dla przeważającej większości. To jednak nie koniec eksperymentu.

Tomasz SwiebodaTomasz Swieboda

Polski rynek venture capital z roku na rok staje się coraz dojrzalszy i powoli zaczyna przypominać zachodnie ekosystemy. Tak w ostatnich dwóch latach wyglądała lokalna scena startupowa.