Biedronka sprzedaje słynne rogale z ogromnym rabatem. Trzeba spełnić jeden warunek

Maria Glinka
10 listopada 2023, 10:02 • 1 minuta czytania
To już ostatni moment, aby kupić rogale świętomarcińskie i skorzystać z promocji. Biedronka przecenia popularne słodkości aż o 84 proc. Trzeba spełnić tylko jeden warunek, aby załapać się na tę ofertę.
Biedronka wprowadziła promocje na rogale świętomarcińskie. Fot. Adam Jastrzebowski/Reporter/East News
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Tanie rogale świętomarcińskie w Biedronce

11 listopada to nie tylko Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia obchodzimy także Dzień Świętego Marcina, podczas którego tradycyjnie pieczemy gęś i zajadamy się rogalami świętomarcińskimi.


Dla wszystkich miłośników słodkości wyjątkową promocję przygotowała Biedronka. W ofercie są rogale świętomarcińskie wypiekane w wielkopolskiej piekarni, której tradycja sięga 1920 r.

W gazetce Biedronki czytamy, że rogale są wypełnione nadzieniem z białego maku z dodatkiem rodzynek, skórek pomarańczy, orzechów włoskich i arachidowych. Całość jest oblana słodkim lukrem.

Jeden rogal waży 185 g i zapłacimy za niego tylko 3,99 zł, czyli aż 84 proc. mniej niż zwykle. Jest jednak haczyk – aby załapać się na taką obniżkę, trzeba kupić co najmniej dwa rogale świętomarcińskie w Biedronce.

W sobotę sklepy będą nieczynne. Biedronka wydłuża godziny otwarcia

Miłośnicy słodkości muszą się jednak pospieszyć, ponieważ szanse na zakup rogali są już tylko dzisiaj. W sobotę nie zrobimy zakupów, ponieważ wypada 11 listopada, czyli dzień objęty zakazem handlu.

Jak już informowaliśmy w INNPoland.pl, Biedronka wyszła naprzeciw potrzebom klientów i wydłużyła godziny otwarcia tuż przed świątecznym weekendem.

W czwa​rtek 9 listopada co najmniej do godz. 23 otwartych będzie 2949 placówek, a w piątek 10 listopada jeszcze więcej, bo aż 2970.

11 listopada mogą być otwarte niektóre sklepy, w których za ladą stoi właściciel. Oznacza to, że mogą (ale nie muszą) działać małe placówki handlowe, oferujące podstawowy asortyment np. niezależne sklepy, Żabka czy Carrefour Express. Bez przeszkód zakupy zrobimy w placówkach bezobsługowych.

Za 11 listopada należy się dzień wolny

Choć kalendarz może pokrzyżować zakupowe plany, to jest korzystny dla pracujących. 11 listopada to dzień ustawowo wolny od pracy. Zgodnie z polskimi przepisami jeśli święto przypada w sobotę, to pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę przysługuje dodatkowy dzień wolny.

"Pracodawca wyznacza termin dnia wolnego samodzielnie, nie ma obowiązku uzgodnienia go z pracownikami" – tłumaczy firma doradcza Deloitte.

Pracodawca musi dać nam jeden pełen wolny dzień. Niedopuszczalne jest dawanie po kilka godzin wolnego w różne dni. Jeśli pracodawca zarządzi dzień wolny na przykład 10 albo 13 listopada, to pracownik ma wydłużony, trzydniowy weekend.

Niestety dzień wolny za święto w sobotę nie przysługuje osobom pracującym na innych rodzajach umów. Jeśli ktoś pracuje na umowie o dzieło lub zleceniu, albo np. jako nauczyciel, to dnia wolnego za święto narodowe nie dostanie.