Pistolet z Radomia jedzie za ocean. Wielka premiera polskiej broni w USA

Adam Bysiek
19 stycznia 2024, 14:27 • 1 minuta czytania
Fabryka Broni "Łucznik," będąca częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej, szykuje się do prestiżowej premiery swojego najnowszego produktu na amerykańskim rynku. Za oceanem zostanie zaprezentowany najnowszy egzemplarz Modułowego Pistoletu Samopowtarzalnego.
Premiera polskiej broni z fabryki Łucznik w USA Wojciech Olkusnik/East News
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Premiera w Stanach Zjednoczonych może również przynieść korzyści polskiej gospodarce, wzmacniając pozycję Polski jako dostawcy wysokiej jakości produktów obronnych.


Premiera pistoletu z fabryki "Łucznik" w USA

SHOT SHOW, coroczna impreza skupiająca branżę strzelecką, będzie miejscem premiery dla Modułowego Pistoletu Samopowtarzalnego od Fabryki Broni "Łucznik." To wydarzenie o globalnym zasięgu, które przyciąga przedstawicieli ze świata militariów, myśliwych, producentów broni, jak również entuzjastów strzelectwa.

Fabryka Broni "Łucznik" z Radomia, będąca częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej, szykuje się do udziału w tegorocznej edycji SHOT SHOW w Las Vegas. Targi te są doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć polskiego przemysłu zbrojeniowego na światowej scenie. Na stoisku radomskiej firmy zobaczymy flagowe produkty, takie jak karabiny samopowtarzalne GROT, karabinki rodziny BERYL oraz pistolety VIS.

– Zaprezentujemy nasz najnowszy produkt - Modułowy Pistolet Samopowtarzalny (MPS), który zebrał bardzo dobre recenzje w naszym kraju wśród znawców i wielbicieli strzelectwa, mając nadzieję, że spotka się z równie życzliwym przyjęciem za oceanem co choćby VIS 100 M1 – twierdzi w rozmowie z serwisem Next Gazeta, Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni "Łucznik". 

Ponadto, na targach SHOT SHOW nie zabraknie pistoletów VIS, które zdobyły popularność w Stanach Zjednoczonych. Pistolety VIS 100 M1 oraz karabinki z rodziny BERYL na długo przed premierą stały się oczkiem w głowie fanów broni, czego wyraz dali wykupując jak na pniu dostępne modele.

Amerykanie zachwyceni polską bronią

Legendarny VIS wz. 35, będący już obiektem zainteresowania polską bronią przez Amerykanów, zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych obok najnowszego hitu – Modułowego Pistoletu Samopowtarzalnego (MPS).

Dr Wojciech Arndt, prezes zarządu "Łucznika," podkreśla, że VIS wz. 35 to broń, która ma długą historię, a także cieszy się dobrymi recenzjami użytkowników w wielu krajach.

– Bez wątpienia dużą gratką dla gości naszego stoiska na SHOT SHOW 2024 będzie legendarny już VIS wz. 35, który także zadebiutuje w USA oprócz MPS-a. Jestem pewny, że wytrawni strzelcy, ale też wielbiciele i znawcy historycznej broni docenią jego jakość wykonania i historię, jaką za sobą niesie – twierdzi prezes zakładów "Łucznik".

Jacek Figurski, przedstawiciel Fabryki Broni, zdradza, że liczą na życzliwe przyjęcie w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyroby "Łucznika" cieszą się ogromną popularnością.

Zapraszamy serdecznie wszystkich odwiedzających SHOT SHOW do odwiedzenia naszego stoiska. To także szczególne zaproszenie dla Polaków mieszkających za oceanem – będziemy z dumą prezentować polską broń na światowym rynku" – dodaje przedstawiciel "Łucznika."

Czytaj także: https://innpoland.pl/165279,polski-karabinek-grot-to-bubel-druzgocacy-raport-pawla-mosznera

Broń z Radomia dla cywilów w USA

Jak informowaliśmy w INNPoland, w Radomiu swoją premierę miał karabinek MSBS w wersji cywilnej przygotowany specjalnie na rynek amerykański. Broń przedstawiona została zgromadzonym w dwóch wersjach: karabinka oraz pistoletu. W Fabryce Broni będzie wytwarzany m.in. supernowoczesny karabin szturmowy kalibru 5,56 mm wchodzący w skład Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS). Jego projekt opracowali konstruktorzy z Radomia i Wojskowej Akademii Technicznej.

Broń wyposażono w elektroniczny osprzęt umożliwiający prowadzenie ognia nawet w trudnych warunkach. Oprócz niego fabryka produkuje nowy pistolet samopowtarzalny o kalibrze 9 mm. Rozwój nowych produktów będzie możliwy dzięki pracom technologiczno–badawczo–rozwojowym prowadzonym przez spółkę.