Amerykanie myją i drugi raz używają prezerwatywy. Robią to tak często, że interweniował rząd

Prezerwatywy są z założenia jednorazowe. Nie można ich myć i używać ponownie.
Prezerwatywy są z założenia jednorazowe. Nie można ich myć i używać ponownie. 123rf.com / zdjęcie seryjne
Amerykanie na tyle często zamiast zużytą prezerwatywę wyrzucić do kosza, myją ją i używają ponownie, że ostrzeżono ich przed tym w specjalnym komunikacie.

Rządowa agencja zdrowia, czyli Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, na swoim Twitterze przypomniała obywatelom USA, by zawsze używali nowej prezerwatywy podczas każdego stosunku. Jak podkreśla, wpis jest potrzebny, bo Amerykanom zdarza się myć i korzystać ponownie z tej samej prezerwatywy.


Jak podaje portal TwojeZdrowie.pl, badania przeprowadzone przez Instytut Kinseya ukazały, że od 1,4 do 3,3 proc. osób korzysta przynajmniej dwukrotnie z tej samej prezerwatywy.

Czy prezerwatywy są bezpieczne?
Tymczasem nie tylko nieodpowiedzialne korzystanie z prezerwatywy może się skończyć źle. Jak ostatnio pisaliśmy w INNPoland.pl, niektóre prezerwatywy marki Durex nie przeszły testów wytrzymałości. Okazało się, że mają tendencję do pękania. Z tego powodu firma wycofała część z nich z rynku.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Coraz częściej pod sztandarem walki z terroryzmem, w tym również cyberterroryzmem, przeprowadza się zmiany w prawie, które rozpoczynają dyskusję nad prawem do prywatności i wzajemnym stosunkiem obu wartości. Czy zawsze jednak mamy do czynienia z ingerencją w prywatność jednostki przy okazji zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa?

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Pewne książki warto przeczytać, inne trzeba. Do tej drugiej kategorii zalicza się z pewnością „Siła Nawyku”, której autorem jest Charles Duhigg. Jak tłumaczy już sam podtytuł, książka pozwala zrozumieć „dlaczego robimy to co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”. Otóż okazuje się, że mózg działa według pewnych schematów.

Krzysztof SurgutKrzysztof Surgut

Twoja Firma została zaatakowana przez hakerów? No to może warto odpowiedzieć im "Pięknym za Nadobne" i przygotować lub zlecić kontratak? To nie jest najlepszy pomysł. Dlaczego? Zapraszam do lektury.